MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2022
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Alt Manşet, Genel, Toplum » Ulupınar Köyü Kızları Hayallerindeki Çikolata Fabrikası ile Avrupa Turu Kazandı
Ulupınar Köyü Kızları Hayallerindeki Çikolata Fabrikası ile Avrupa Turu Kazandı

Kayseri Yahyalı İlçesi Ulupınar Köyü’nde yaşayan ve Kız Yatılı Bölge Okulunda okuyan 8’nci sınıf öğrencileri Gamzenur Macar (14) ve Elif Efeyik (15) hayallerindeki çikolata fabrikasının prototipini yaparak Almanya, Fransa, İtalya ve İsviçre’ye seyahat ödülü kazandılar.

 

Kayseri’de düzenlenen “Özgün STEM Materyalleri Yarışması” kapsamında hazırladıkları çikolata fabrikası prototipi ile birinci gelen Elif ve Gamzenur düşledikleri Avrupa turuna çıktı. Gamzenur ve Elif ile birlikte artık Ulupınar köy sakinlerinin umutları kadar hayalleri de çok büyük.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edu Playöncülüğünde Haziran ayında düzenlenen “Özgün STEM Materyalleri Yarışması”na STEM projesinin uygulandığı 10 pilot okuldan 42 proje katıldı.Düzenlenen yarışmada42 projeyi geride bırakarak galip olan Mustafa Beyli Hacı İzzet Kurmel Kız Yatılı Bölge Okulu öğrencileri Gamzenur ve Elif hayallerindeki çikolata fabrikasını yaratarak hayallerinin ötesinde ödülü EduPlay’den kazandı.Gamzenur ve Elif’i öğretmenleri Yaprak Armutçu eşliğinde 5 gün boyunca Almanya, Fransa, İsviçre ve İtalya’nın en güzel şehirlerini ve bilim merkezlerini gezme fırsatı buldu.

Edu Play Çocuklara İcat Çıkarttırıyor

5 günlük Avrupa turunda Elif ve Gamzenur’a eşlik eden EduPlay Genel Müdürü Taner Özdemir, ‘’Edu Play markasıyla Türkiye’de Distrübitörlüğünü yürüttüğümüz Alman devi Fichertechnik dünya genelinde ders müfredatıyla birlikte sunulan eğitici oyuncak pazarında liderliğini sürdürüyor. STEM Eğitim modeline en uygun eğitim materyali olan Fichertechnik eğitim setleri, dünyada 50 ülkede kullanılıyor. Fichertechnikdünya genelinde ders müfredatıyla birlikte sunulan eğitici oyuncak pazarında liderliğini sürdürüyor. Fichertechnikeğitim setleri dünyada 50 ülkede uygulamalı ders olarak kullanılıyor. Bunlardan en önemlileri ABD, İngiltere, Rusya, Güney Afrika’dır. Ayrıca Çin, Malezya gibi ülkelerde bu ürünler devlet destekli kullanılmaktadır. Çocukların icat çıkartmasını, inovasyon yapabilmesini, problem çözebilmesi ve analitik düşünmesini sağlayarak geleceğin bilim insanlarının gelişmesine katkı sağlıyor ve bizlerde bu kapsamda her türlü desteği verebilmek adına çalışıyoruz. Kayseri’de yapmış olduğumuz Özgün STEM Materyalleri yarışması da eğitime destek olabilmek adına yapmış olduğumuz organizasyonlardan sadece biri. Yarışmayı kazanan Gamzenur ve Elif, hem karne hediyesi hem de yarışma ödülü olarak Avrupa’dabilim merkezlerini öğretmenlerinin refakatinde gezdiler. Bu Avrupa turunun onlar için güzel bir başlangıç olmasını diliyor ve geleceğe dair umutlarımın Gamzenur ve Elif ile birlikte giderek arttığını belirtmek istiyorum. Çocuklara gerekli imkanlar tanındığında her şeyi başarabilirler. Dilerim iki evladımız ileride hayallerini süsleyen çikolata fabrikasının sahibi olurlar’’ dedi.


hayallerindeki-cikolata-fabrikasiyla-avrupa-turu-kazandilar1

Galeri
📆 21 Ağustos 2015 Cuma 12:00   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR