MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Manşet, Toplum » Üsküdar’da Kültür Ve Sanat Sezonu Başladı
Üsküdar’da Kültür Ve Sanat Sezonu Başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 2015-2016 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu açılışı, Bağlarbaşı Kongre Merkezinde düzenlenen törenle yapıldı. Gecede Piyanist Tuluyhan Uğurlu da sahne aldı.

 

 
Üsküdar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın bu yıl ‘Kahraman Şehitlerimize Minnetle’ temasıyla oluşturduğu 2015-2016 Yılı Kültür- Sanat sezonunun açılış programı gerçekleştirildi. Gecede Besteci-Piyanist Tuluyhan Uğurlu da sahne aldı, Piyanosuyla sevilen eserlerini etkinliğe katılan vatandaşlar için seslendiren usta isim, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

 
Sezon boyunca gerçekleştirilecek farklı konulardaki seminerler, dinletiler, sergi, anma ve saygı günlerinden oluşan tanıtım filmi gösteriminin ardından kürsüye gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 2015- 2016 sezonunda belediyenin kültür sanata bakışı ve vizyonunu anlattı. Yıl boyunca gerçekleştirilecek etkinliklere ilişkin genel bilgiler veren, Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar’da kültür sanat sezonunun dolu dolu geçeceğini vurguladı.

 
İKİ BİN ETKİNLİĞE 460 BİN ÜSKÜDARLI KATILDI
Geride kalan kültür sanat sezonunda Üsküdarlı vatandaşların kültür sanat etkinliklerine büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz toplumun her kesimine hitap edecek faaliyetler ve projelere imza atarken kültür sanat çalışmalarımızda da bu dağılımı unutmamaya çalışıyoruz. Toplumu araştıran değil birleştiren, bütünleştiren etkinlikler, sosyalleştiren aktiviteler düzenliyoruz. Üsküdarlı dostlarımız bizleri yanıltmadı kültür sanat faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmadılar. Kültür merkezlerimizde geçen yıl düzenlediğimiz iki bine yakın etkinlikte toplamda 460 bin Üsküdarlı dostumuz salonları tıklım tıklım doldurdu. Üsküdar’ın nüfusu 550 bine yakın bir nüfusu var. Dolayısıyla neredeyse bütün Üsküdarlılar kültürel faaliyetlerden kendilerine yer bulmuş” şeklinde konuştu.
Etkinlikte Mühür Sanat Türk Müzik Topluluğu da geceye katılan vatandaşlar için dinleti sundu

(İHA)

📆 16 Ekim 2015 Cuma 09:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR