MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » VATANDAŞI YANILTMAYA KİMSENİN HAKKI YOK
VATANDAŞI YANILTMAYA KİMSENİN HAKKI YOK

İstanbul Barosu’nun Kartal Belediyesi’nden adliyenin yakınında bir alan tahsis istemi ile başlayan polemikte son nokta konuldu.

Türkiye’nin en büyük kamu binası, dünyanın da en büyük adliyesi olarak nitelendirilen İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda görev yapan 5 ila 7 bin civarında meslektaşlarının görev yaptığını belirterek adliyeye yakın bir yer talebinde bulunan İstanbul Barosu’nun bu isteği Kartal Belediyesi tarafından olumlu karşılandı.

 

Baronun halka dönük hizmetleri sunmak üzere istediği, vatandaşlara hizmet verecek olan alan için çalışmalar başlatan Kartal Belediyesi, adliyeye yakın bir bölgede kalan atıl bir alanın kendilerine tahsis edileceğini belirtti.

 

Kartal Belediye Meclisi’nin Eylül ayında gündemine gelen yer tahsisi ile ilgili konuya hakim olmayan kişiler tarafından ortaya atılan yanlış açıklamalar vatandaşları yanılttı.

 

Kartal Belediyesi, imar planlarında park olarak gözüken ama atıl bir durumdaki alanın baroya tahsis edileceğini belirtti. Adel Kalemcilik’in belediyeye terk ettiği, üzerinde hiçbir ağaç vb. bir çalışmanın olmadığı alanın baroya tahsis edileceği açıklandı. Yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeler üzerinden yapılan açıklamalara yanıt ise Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’den geldi.

 

Yeşil alanlara bizler kadar kimse sahip çıkamaz

 

Vatandaşı yanıltmaya kimsenin hakkı yok

 

Vatandaşlara hizmet vermek üzere yapılacak olan yer ile ilgili bilgi veren Başkan Altınok Öz, “Baro’ya tahsis edilecek alan yeşil alan değil, atıl bir alan. Vatandaşı yanıltmaya kimsenin hakkı yok. Kimse yeşil alanlara bizler kadar sahip çıkamaz. Kartal’da göreve geldiğimizden beri yeşil alan miktarını iki katına çıkardık. Adel Kalemcilik’in belediyeye terk ettiği üzerinde hiçbir ağacın bulunmadığı, bir çalışmanın olmadığı alanın baroya tahsis edilmesi için çalışma yaptık. Yanlış yönlendirmeler ve açıklamalarla kimsenin kimseyi yanıltmaya hakkı yok. Kaldı ki, tahsis edilecek olan yerde yine adalete hizmet verecek. Halkın adalete erişimini sağlayacak halka hizmet edecek.

 

Doğal tabiat alanını yok edenlere bakmak lazım

 

Çok fazla uzağa bakmamak lazım. Bizim İstanbul Barosu’na tahsis ettiğimiz yerin karşısındaki bölgeye bakın. Esas doğa katliamı Maliye Hazinesi ve İBB’nin üzerinde ortak bulunduğu alanda. Kendilerine ait yerin dışına çıkarak asfalt kırığı ve moloz atığı dökülüyor. Daha önce de konuyla ilgili olarak İBB yaptıkları işgal konusunda uyarıldı, gerekli cezai işlem kesildi. Ama halen aynı işgaliye devam ediyor. Doğal tabiat alanında bulunan bir gölet var. Fakat asfalt kırıkları, moloz atığı ve tuz ile bölgedeki kırmızı balıkların hesabı ortada dururken; ağaçlık bölgenin önünde konuya hakim olmadan açıklamalar yapmak yerine kendi gerçeklerini gözler önüne sersinler, yapılanları görsünler, doğal tabiat alanlarının yok oluşuna seyirci kalmasınlar.

Ayrıca yine bölgede park olarak görünen ama bir türlü terki yapılmayan, işlevsellikle kullanılan bir bölge var. Bu bölgede de Kültür Fazilet Erkek Kuran Kursu, Dini Tesis Alanı, Esentepe Kültür Fazilet Camii ve müştemilatı bulunuyor.

 

Park alanlarına sahip çıkanlar da biziz, Kartal’da yeşil kuşak uygulamasını hayata geçirenler de biziz.
unnamed-16

Galeri
📆 23 Eylül 2016 Cuma 09:58   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR