MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Nisan 2023
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Ataşehir, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum » yarenler çoşkuyla dernek açtılar
yarenler çoşkuyla dernek açtılar

Ataşehir Tüm Çankırılar Derneğinde Coşkulu Açılış.
Ataşehir Tüm Çankırılılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı Yarenlerin coşkulu katılımıyla gerçekleşti.

 

Geçtiğimiz günlerde İçerenköy Kayışdağı Caddesi Küçükbakkalköy ışıklarında bulunan dernek binasının açılışını gerçekleştiren Ataşehir Tüm Çankırılılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açılışına, CHP İstanbul Milletvekili Grup Başkan Vekili Sayın Mehmet Akif HAMZAÇEBİ CHP İstanbul Miletvekili Sayın Kadir Gökmen Öğüt, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Ataşehir Belediye Meclis 1.Başkan Vekili Sadi Özata, CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak,Ataşehir Belediye başkan yardımcısı Sayın Namık SÜRMEN Saadet İlçe Başkanı Adem Boz, MHP İlçe yöneticileri, AK Parti ilçe başkan yardımcıları Sinan Ayrancı ve Selami Kaplan, Çankırı Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, ÇANDEF Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve Yönetim Kurulu, Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal ve Yönetimi ,Vakıf Kadın Kolları Başkanı Sayın Nazan BUKAN, Mahalle Muhtarları,Ataşehir Milli Eğitim Şube Müdürleri Çankırılı Okul Müdürleri, İETT Müdürü Sayın Paşa KOZAN,Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeleri, Ataşehir Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri, Ataşehirli Çankırılılar ve Çankırılıların gönül dostları katıldı. İBB Başkanı Sayın Kadir TOPBAŞ olmakla birlikte Bakanlar ve Milletvekilleri yolladıkları telgraflarla hayırlı olsun temmenilerinde bulunmuşlardır.

 

Çankırı Düayenlerinden E.Genel Kurmay Başkanı Sayın İsmail Hakkı KARADAYI Paşanın Telefonla bağlantı yapılarak tüm Ataşehirli Çankırılı Hemşerileriyle görüşmesi ayrı bir çoşku katmıştır.İl Dışında olması sebebiyle katılım yapamayan Eski Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanı E.İstanbul Valisi Sayın Nevzat AYAZ ise 15 Şubat 2015 ta derneğe ziyarette bulunacağı açıklandı.

 

Kapımız Tüm Çankırılılara Açık
Açılışta konuşan Dernek Başkanı Hakan Kılıç siyasetten hiçbir beklentisi olmadığını belirterek şunları söyledi.Dernek Genel Sekreteri aynı zamanda Ataşehir Engelliler Derneği Başkanı olan Birol EKŞİ ise Daha önce Ataşehir de daha öncede Çankırılılar Derneği kurulmuş, 1. Dernek eski Muhtarın muhtarlığı kaybettikten sonra derneği kapattığı 2. Derneğin ise ÇASOYAF “Çankırı Sosyal Yardımlaşma Federasyonu olması ve şimdiki ÇANDEF ile birleşmesidir.

 

Şimdi bu resmi derneğimizin amacı “ Ataşehir’de yaklaşık 12 bin Çankırılı ikamet ediyor. Bu hemşerilerimizin siyasi ortamlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında hak ettiği şekilde temsil edilmesi adına 7 köy derneği başkanlarının istekleri doğrultusunda bir araya gelerek, İnsanlarımıza hizmet etme amacıyla bu derneği kurduk. Hiçbir siyasi düşünce gözetmeksizin kapımız Çankırılıyım diyen her kese açık” diyen Ekşi; Siyasette yer almak isteyenler içinde şöyle konuştu.

“Bizi biz yönetelim. Başkaları bizi yönetmesin. Bu amaçla yola çıkan siyasetçilerimiz arasında hiçbir ayırım yapmadan onların yanında ve destekçisi olacağız. Bunları yaparken kişisel menfaatleri değil, Çankırılı hemşerilerimizin menfaatleri gözetilerek yapılacak.”Çankırı Dernekleri Federasyonu Başkanı Zekeriya Açıkgöz açılışta yaptığı konuşmada; “Kamu ve özel sektör gücünden sonra üçüncü sırada STK’lar gelir. İstanbul’da 123 cü Çankırı Derneği olarak bu gün Ataşehir Tüm Çankırılılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin açılması gücümüze güç katacaktır” dedi.

 

Derneğin Ataşehirlilere ve Çankırılılara hayırlı olması temennisinin dile getirildiği protokol konuşmalarından sonra açılış kurdelesi kesildi.Geleneksel Keşkek yemeğinin ikramından sonra yerel sanatçı Sami Yalçın türküleriyle, Yaren ekibi de sergiledikleri yöre oyunları ile katılımcılara eğlenceli anlar yaşattılar.

📆 09 Şubat 2015 Pazartesi 09:57   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR