MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Etkinlikler, Gençlik, Genel, Manşet, Toplum » Yeşilay sağlıklı bir gelecek için gençleri ödüllendirdi
Yeşilay sağlıklı bir gelecek için gençleri ödüllendirdi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce’Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ projesi kapsamında düzenlenen “Bağımlılık” konulu afiş, resim, karikatür, kompozisyon, münazara ve slogan yarışması sonuçlandı. Yetenekleri ile yaşıtlarını ve büyüklerini bağımlılıklardan uzak yaşamaya davet eden gençlerin eserleri arasından kazananlar bugün Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreniyle açıklandı.

 

 

Yeşilay, genç nesillerin bağımlılıklarla mücadele konusunda katılımcı olması için etkinliklerini sürdürüyor. Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce bu yıl 4.sü düzenlenen “Bağımlılık” konulu afiş, resim, karikatür, kompozisyon, münazara ve slogan yarışması sonuçlandı. Bugün Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Akif Seylan, yarışmalara katılan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler, öğretmenler, veliler ve protokol mensupları katıldı.

 

 

Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelesinde hep birlikte olalım

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Akif Seylan, çocukların gelişiminde sanatın çok önemli yeri olduğunu, soyutla ve sanatla uğraşan çocukların gelecekte kendini daha rahat ifade eden, kendine güvenen bireyler olacaklarını söyledi. Seylan “Bir konuya derinlemesine eğilmenin, tezler ve antitezler üretmenin gençlerin gelecekte karşılaşacakları sorunlarla baş etmesinde faydası olacaktır. Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır. Kişinin sağlığını etkileyen bağımlılıklar toplumsal hayatı da tahrip eden boyutlar kazanmaktadır. Son dönemde teknoloji bağımlılığı da bu çerçevede değerlendirilmektedir. Gençlerden bir söz almak istiyoruz: Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelesinde hep birlikte olalım” dedi.

 

 

Çocuklarımızı daha fazla dinlememiz gerekir

Bir asra yakındır bağımlılıklara karşı mücadele veren Yeşilay’ın hep yanında olduklarını belirten İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da çocukların sağlıklı insan olma vasıf ve özelliklerine sahip bireyler olarak yetişmelerini istediklerini söyledi. Bunun gerçekleşmesi için kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve anne-babaların işbirliği yapmak zorunda olduklarını belirtti. Yıldız “Çocuklarımızı daha fazla dinlememiz gerekir. Şimdi çocuklarımız konuşsunlar. Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması’nın en önemli yanı öğretici olmasıdır. Yarışmaya katılanları tek tek kutluyorum” dedi.

 

 

Bağımlılıklarda dizilerin ve filmlerin özendirici etkisi var mı yok mu?

Ödül programı öncesi gerçekleşen münazarada Maltepe Hasan Şadoğlu Kız Meslek ve Teknik Lisesi’nden Hatice Duygu Demirkol, Damla Köroğlu, Bejna Pusa ile Bağcılar İbni Sina Anadolu Lisesi’nden Merve Atasayan, Gözde Körlü, Erhan Okçut karşı karşıya geldi ve “Bağımlılıklarda dizilerin ve filmlerin özendirici etkisi var mıdır yok mudur?” konusunu iki ayrı cepheden savundular. Oldukça çekişmeli geçen münazarada “Bağımlılıklarda dizilerin ve filmlerin özendirici etkisi yoktur” üzerine yaptıkları güçlü anlatımlarıyla jüriyi etkilemeyi başaran Maltepe Hasan Şadoğlu Kız Meslek ve Teknik Lisesi öğrencileri oldu ve ödül almaya hak kazandılar.

 

 

Yeşilay Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bunun yanında gençler; sigara, alkol, uyuşturucu ve internet bağımlılığının olumsuz etkilerini kavrıyor, yaşıtlarını ve hatta büyüklerini sağlıklı yaşama nasıl davet edebileceklerine dair yeteneklerini kullanmayı öğreniyor.

 

 

“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” konulu yarışmalarında birinci olan öğrencilere 500 TL, ikinci olan öğrencilere 250 TL, üçüncü olan öğrencilere 100 TL hediye çeki ile ödül alan tüm öğrencilere müze kart ve spor kursları bursu verildi.

📆 07 Mayıs 2014 Çarşamba 13:03   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR