Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çankaya Köşkü’nde biraraya geldi. görüşmenin ardından ortak açıklama yapan iki lider, Suriye’nin toprak bütünlüğüne dikkati çekti.. Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin “Şu ana kadar herhangi bir asker kaybımız yoktur” dedi; Kılıçdaroğlu ise, sınır güvenliğinin önemine dikkati çekti..

YILDIRIM: “TERÖR FAALİYETLERİNİ YOK ETMEK AMACIYLA BİR HAREKAT BAŞLATTIK. ”
KILIÇDAROĞLU: “SON DERECE VERİMLİ BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK. SAYIN BAŞBAKAN LÜTFEDİP BİLGİ VERDİLER. ”

Önce MHP Lideri Devlet Bahçeli.. Ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu… Başbakan Binali Yıldırım, Afrin’e yapılan Zeytindalı Operasyonu’na ilişkin muhalefete bilgi vermeyi sürdürüyor..

Basına kapalı yapılan görüşme 50 dakika sürdü; ardından da iki lider kameraların karşısına geçti.. Kılıçdaroğlu’nun elindeki kırmızı dosya ise dikkati çekti..

KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYENİN SINIR GÜVENLİĞİ ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİDİR. BU BAĞLAMDA ZEYTİNDALI OPERASYONU KAÇINILMAZ OLARAK TÜRKİYE GÜNDEMİNE GELMİŞTİR. KAHRAMAN ASKERLERİMİZ MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR. EN BÜYÜK ARZUMUZ, KİMSENİN BURNU KANAMADAN ÜLKEMİZE GÖREVLERİNİ YAPIP DÖNMELERİDİR. ”

YILDIRIM: “AFRİN’E YAPILAN BİR BARIŞ HAREKATIDIR. YEREL HALKIN PKK DEAŞ TERÖRÜN BASKISINDAN KURTARILMASI, ONLARIN ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURULMASI İÇİNDİR. ”

Başbakan da, Anamuhalefet lideri de mesajlarını önemli bir ortak başlık üzerinden verdi…

YILDIRIM: “HASSASİYETLERİMİZ VAR. NEDİR? SURİYE’NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI VE BÖLGEDE TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BASKI ZULÜM YAPARAK HALKI YILDIRMALARININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ. BUNU YAPARKEN DE SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ. ”

KILIÇDAROĞLU: “ASKERLERİMİZ GÖREV YAPARKEN BİR YANDAN TERÖR ÖRGÜTÜNÜ CEZALANDIRIRKEN ÖTE YANDAN SURİYENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE DE KATKI YAPIYORLAR. BU BAĞLAMDA KAHRAMAN ORDUMUZUN GÖREVİNİ BAŞARIYLA YERİNE GETİRMESİNİ ARZULUYORUZ. ALLAH ONLARA YARDIMCI OLSUN EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ BU. ”

Kilis’e yönelik taciz atışları yapan Afrin’deki bölgelerin bombalandığını söyleyen Başbakan Yıldırım, harekata verilen desteğe dikkati çekti…

“BU HAREKATA MİLLETİMİZ TAM ANLAMIYLA DESTEK VERMEKTEDİR. AYNI ZAMANDA SİYASİ PARTİLERİMİZ BAŞTA ANAMUHALAFET PARTİSİ VE MHP BU HAREKATA TAM DESTEK VERMEKTEDİR. BU HAREKATIN KARŞISINDA CILIZ SESLER ÇIKMAKLA BERABER HERHANGİ BİR TOPLUMSAL OLAY MEYDANA GELMEMİŞTİR. ”