MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Manşet, Teknoloji, Toplum » 110 YENİ OTOBÜS KARTAL MEYDANINDA TANITILDI
110 YENİ OTOBÜS KARTAL MEYDANINDA TANITILDI

Hizmet ve yatırımlarına devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Başkan Topbaş’ın katılımıyla 110 yeni İETT Otobüsünü daha hizmete aldı.Törende konuşan Topbaş bisiklet aparatlı otobüsleri tanıttıktan sonra muhalefete yüklendi.

0t0büs-3
TOPBAŞ MUHALEFETE YÜKLENDİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde Kartal Sahil Meydanı’nda düzenlenen hizmete alım törenine; Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya, Alev Dedegil, İsmet Uçma, İl Genel Meclis üyesi Kenan Çakal, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Mehdi Akman, İstanbul eski Milletvekili Mehmet Sekmen, İl Genel Meclis Başkanı Av. Hüsamettin Koçak, Kartal belediyesi AK Parti Başkan A. Adayları,İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
10 YILDA İSTANBUL’A YAPILAN YATIRIM TUTARI 60 MİLYAR
10 yıllık görev süresinde İstanbul’a 60 milyar tutarında yatırım yapıldığını belirten Kadir Topbaş, belediye meclisinden geçen yeni bütçedeki yatırım tutarının ise 8,5 milyar olduğunu söyledi. Topbaş, “Geçmişte maaş ödeyemeyen belediye, devlet gibi yatırım yapan bir duruma geldi” diye konuştu.

otobüs-2
DİYARBAKIR, ERZURUM İSTANBUL’DAN DAHA FAZLA PAY ALIYOR
Muhalefet partisine bağlı belediyeler tarafından “Arkamızda hükümet yok” şeklinde eleştiri aldıklarını belirten Topbaş “Bütün büyükşehirlere pay gelişmişlik endeksi dikkate alınarak dağıtılıyor. Diyarbakır, Erzurum fert başına bizden daha fazla pay almakta” dedi.
İZMİR’DE ANTALYA’DA 600TL DAĞITIN DA GÖRELİM
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğu süreçte verdiği seçim vaatlerini hatırlatan Topbaş eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ‘her fakir aileye 600 TL vereceğiz’ dediğini hatırlatan Topbaş, “Bunu söyleyen Kılıçdaroğlu şimdi Genel Başkan. İzmir’den, Antalya’dan başlasın bakalım. Sizlerin yurttaş olarak ’600TL’yi dağıtın bakalım görelim’ demeniz lazım” diye konuştu. Topbaş, “Sayın Kılıçdaroğlu ’200 metrenin altında olan işgalli arsaları işgalcilere bedava vereceğim’ dedi. Bu işgalli yerlerin bir kısmı gayri müslim vakıflara, bir kısmı devlete, bir kısmı özel şahıslara ait. Bizim malımızı nasıl vereceksin, ne söylemdir bu diye kimse sormadı. Böyle siyaset olmaz” ifadelerini kullandı.

otobüs-1
20 ADET BİSİKLET APARATLI OTOBÜS
1705 adet yeni otobüsten 110′unun bugün devreye girdiğini söyleyen Topbaş, otobüslerin 20′sinin önünde bisiklet taşıma aparatı taşıdığını anlattı. Otobüsün önüne yerleştirilmiş bir sistemle bisiklet taşımanın mümkün olduğunu belirten Kadir Topbaş, İstanbul planlarına 1050 km’lik bisiklet yolu olduğunu söyledi. Topbaş, Kartal-Kadıköy sahil yolu, Sarıyer-Kabataş sahil yolu, Küçükçekmece-Eminönü sahil yolu dahil olmak üzere toplam 6 otobüs hattında bisiklet aparatlı otobüslerin devrede olacağını ifade etti. Konuşmasının ardından çocuklarla beraber kurdele kesen Kadir Topbaş, basın mensuplarına sistemin nasıl çalıştığını anlattı. Belediye otobüsünün önüne monte edilmiş aparata bisiklet yerleştiren Topbaş, daha sonra otobüsün direksiyona geçti. Kadir Topbaş, “İstanbul’da ‘İkarus’ dönemi bitti, tamamen tedavülden kalktı” dedi.
Törende İBB Başkanı Kadir Topbaş’tan önce kürsüye çıkan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma dershanelerle ilgili olarak “Başbakanımız sadece bir siyasetçi, genel başkan olarak değil, bir veli, bir baba, bir anne şevkatiyle bu konuyu enine konuna masaya yatırdı, irdeledi, olması gerekenleri söyledi” dedi. AK Parti’nin 12 yıllık iktidarı sırasında en büyük icraatın Milli Eğitim’de yapılan 4+4+4 uygulaması olduğunu söyleyen Uçma, “Merhum Hasan Ali Yücel’den itibaren tek tip insan yetiştirmek projesine ilk defa farklı bir açıdan bakılıyordu. ‘Yapılan nedir’ biliyor musunuz, bu yaygaraya asla kulak vermeyin. Bir bardak suda koparılan kıyametlere kulak vermeyin. Yapılan büyük reformun devamı, ikinci adımıdır. Üçüncü, dördüncü, beşinci adımı da gelecek” dedi.
KATI PROTOKOL ADAY DAYLARINA ZOR ANLAR YAŞATTI
Açılış törenine AK Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adaylarının da tamamı katıldı. Kurdele kesiminde aday adaylarının tamamı vardı ama Kadir Topbaş’ın ve milletvekillerinin konuşmaları sırasında aday adayları protokolde yerlerini alamadılar.

Galeri
📆 24 Kasım 2013 Pazar 17:11   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR