MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul

Ruh hastalıkların en belirgin sonucudur kişinin gerçek dışı bir dünya yaratması ve o dünyaya sıkı sıkı inanması.

 

O gerçek dışı Dünyayı kurarken genellikle bilinçaltından gizli bir hasetlik duyduğu başarılı insanları düşman modeline oturtur.O model bir andan sonra ebedi düşmanıdır.

Çoğu zaman kendi yetersizliğinin farkında olanlar başarılı buldukları insanları aşağılayarak onlardan daha üstün oldukları algısının peşine düşerler bitmez bir hırsla.

Oysa dünya yaşanılan her şeyi bir yerlerde insanlığın hafızası olarak kaydeder.O kayıtlara zaman zaman bir jeolojik tabakanın çizgilerinde rastlanır bazen halk ozanlarının mısralarında bazen nesilden nesile aktarılan anılarda.Yazının bulunmasından sonra ise devletlerin arşivlerinde,komutanların günlüklerinde,istihbarat raporlarında,cephe mektuplarında rastlanır.


Dünya tarihi bir isyan olgusunu sayfalarında barındırırken tarihin kendiside sürekli savaş ve isyan halindedir sahte tarih yazıcılarına karşı.


ÇANAKKALE..Onlarca devletin yüzlerce toplumun hafızalarına kazınmış büyük bir kapışma hikayesidir.
Yüz binlerce gencin mezarına atılmış topraktır Çanakkale.Egemenlerin buyruğu uğruna ölen gençlerin yabancı diyarlarda yarattığı hazin bir öyküdür.Diğer yandan ise evini,ailesini,ahırındaki hayvanlarını ölümden,tecavüzden,tacizden korumayı onur sayan insanların destanıdır Çanakkale.
Hiçbir savaş başarılı ve olağanüstü liderlerin güçlü kişiliği, etkin yönlendirmesi ile taktik,stratejik becerileri olmaksızın kazanılmamıştır.

 

ÇANAKKALE ATATÜRK’TÜR.
Çanakkale destanını yazan Mehmetçiğinde bir lideri-komutanı vardı tabi olarak.O komutanın Mustafa Kemal ATATÜRK olduğunu yazar dünyada tüm vesikalar,raporlar.Onu anlatır tüm anılar,maniler,türküler.
O değil diyenler kim olduğunu söylesin Çanakkale kahramanının.

Tüm ordularını Alman mareşallerinin emrine veren Osmanlının Çanakkale’ye atadığı ve İngiliz,Fransız baskısını görünce İstanbul’a kaçan Otto Liman Von Sanders mi(Gelibolu’da bulunan Osmanlı 5.ordusunun komutanı)?
Ya da Alman Mareşaline ordulara ben komuta ederim deme cesaretini gösteren ve o zamanın tüm sivil-asker dünya liderlerini kendisine hayran bırakan Mustafa Kemal ATATÜRK’mü?

Atatürk’ü yok sayanlar gidip Otto Liman Von Sanders paşanın mezarında secdeye varsınlar.Vallahi yakışır o haset meczuplara.
Aslında onların Çanakkale’nin bağrı yanık topraklarına ayak basmaları dahi ayıptır.
Bırakın Çanakkale kendisi olsun,siz kendinizi rahat hissettiğiniz yerde olun.
Atatürk’ü yok sayanlar;gidin sizde Darmstadt’da Otto Liman Von Sanders’in mezarında kutlayın 18 mart ı.Bu arada attığınız yalanlar Alman mareşalin naaşının bile gücüne gider ve mezarından kalkıp boğazınıza sarılıp “kendinize gelin diye” haykırırsa şaşırmayın.

ATATÜRK’Ü YOK SAYMAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YOK SAYMAKTIR…

SAYGILARIMLA…

NURAY YILMAZ…..

 
 
Yorumlar

#VatanBirBütündürBölünemez!
98 sene önce #ErzurumKongresi bugün başladı.
Ulusumuzun yılmaz kahramanlarını minnet ve şükranla anıyorum.

📆 23 Temmuz 2017 Pazar 21:02   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR