MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Politika, Toplum » AĞIRMAN ”ŞİMDİ TAM ZAMANI”
AĞIRMAN ”ŞİMDİ TAM ZAMANI”

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı Harita Mühendis Metin Ağırman, Kartal’da yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

 

 

Ön seçim çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren ve CHP Örgütünün favori gösterdiği Metin Ağırman, AK Parti’de artık bir çözülme sürecine girildiğini ve buna bağlı olarak CHP İktidarının zamanı geldiğini belirttiği konuşmasında özellikle centilmenliğe önem verdiğinin altını çizdi.

 

 

Metin Ağırman şöyle konuştu :

” Gerçek Demokrasi’ler de bilginin kamuoyuna doğru aktarılmasının yanındayım. Yerel basına da inanıyorum. CHP’ nin bölgemizde yerel seçimlerden başarılı çıkmasıyla beraber diğer kalan kısmıyla ilgili genel seçimlerde elde edeceğimiz başarı, tamamen bizi iktidara götürecek duruma getirecektir. Partimizin aldığı ön seçim kararı tamamen bayram havası yaratmıştır. Şölene dönen bu süreci mutlulukla yaşamaktayım. Partimizin içinde hep beklenti olan ön seçim dalga dalga büyük bir yarışa, bir sevdaya ve iktidar beklentisine dönüşmesi de toplumun beklentilerine cevap verme noktasında bizleri heyecanlandırmıştır. Özellikle iktidar olma yolunda önemli bir aşama kaydedilmiştir. Ben inanıyor ve güveniyorum ki, buna partililerimiz de inanmaktadır.

 
İKTİDAR OLACAĞIZ
İktidar olacağız. AKP’nin şu an içinde bulunduğu durum herkes tarafından görünmektedir. Anlaşılmaktadır ki artık AKP çözülmektedir. Aslında zaten toplum tarafından tamamen çözülmüş bir süreci yaşamaktayız. Akıl tutulmasını artık aşmış durumdayız. Partimizin içinde olan kavgaların artık son bulmuş olması, içinde kalan kırıntıların artık önemsenmemesi bizleri mutlu etmektedir. Artık toplumun istediği ve beklediği bir CHP vardır. Bu noktada partimiz yoluna devam etmektedir. Topluma bunun aşılanması gerekmektedir. Bunu yerel basın aracılığı ile yapmak ve halkımızı bununla buluşturmak da bizim görevimizdir. O yüzden siz basın mensuplarını önemsiyorum. 30 yıldır siyasetin içindeyim. Kartal da bir platform kurduk ve yerel de iktidar olmakta katkıda bulunduk. Tehdit edildik korkmadık. Kendi emeğimizle ayakta duruyoruz. İnsanlar korkusuzca siyaset yapmalı. Tüm aday adaylarımız kıymetli ve değerlidir. Bizim için bu bir güçtür. Görev alsam da almasam da partime küsenler’den değilim. Ben erdemli siyaset yapıyorum ve erdemli siyaset yapan insanların hep yanında olacağım. Hepimiz çok zordayız biliyorum. Eğer vekillik nasip olursa en büyük destekciniz olacağımı beyan ediyorum. Basın özgür bir şekilde çalışamaması ve ekonomik sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Bilyorsunuz yakın zamanda ağabeyimi kaybettim. Siyasette ilk olan bendim ağabeyim siyasetin çelişkilerinin içine girmek istemezdi. O genellikle derneklerle ilgiliydi. Ona rağmen Tuzla da görev aldı ve başarılı oldu. Bu seçimde kaybetmiş olursam asla üzülmeyeceğim. Ben zaten asıl kaybı içimde yaşıyorum. Ben bu acı ile nasıl devam edeceğim derken adeta ağabeyimin sesi bana içimden devam et diyordu. Acımı belkide bu şekilde hafifletebilirim. Ancak bu durumu siyaset sahnesinde asla kullanmak istemiyorum. CHP’nin iktidarı için aday oldum. Birleşerek kazanacağız.

 

 

ADAY NUMARAM 34 İNŞALLAH UĞURLU GELECEK:
Aday numaram 34 inşallah uğurlu gelecektir. Şu an ki iktidarın ülkeye vereceği birşey kalmamıştır. Yani geleceğimiz akşam sabah evimize giderken trafik sorunumuz var. İnsanlar patlama noktasında. En ufak tartışmada birbirlerini boğazlayacak duruma gelebiliyorlar. Artık iyilikler bile cezalandırılıyor. Ağebeyimin başına geldiği gibi mesala. Herkes birbirine hükmetme derdindedir. İçimizdeki bu kin ve nefretin arttığı bu dönemde, iktidarın toplumsal barışı bozduğu bu süreç de, toplumsal hareket bir iktidar yaratmak zorundadır. Çözümü eğer üretemezse bu toplum, sadece siyasi kadrolara bırakırsa o zaman bitmiş demektir. Siyaset öyle bir şeydir ki kaynaklarından faydalandıkça iktidarı sevmek değil, iktidarın toplumsal bir organ olarak tüm topluma eşit mesafede ve onların güvenliklerini sağlama noktasında hareket etmelidir. Ötekileştirme kaynakların yanlızca yandaşlara aktarılmasıdır. Bu tür iktidarların gitmesi gerekmektedir. Toplumsal direnç burada başlıyor. Bizim artık arada kalma şansımız yok bundan çıkmalıyız. Sıkıştık, isyandayız. Ben bu partide siyaset yapıyorum ama herşeyden önce bir insanım. Bu toplumun bir parçasıyım. Bu böyle gitmez. Bunun sonu iç savaşa gidecektir. O yüzden bir çıkış gerekmektedir. Bu da CHP iktidarı ile mümkün olabilir. ” dedi.

📆 26 Mart 2015 Perşembe 15:26   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR