MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Nisan 2023
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » AGON DANS THM KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER
AGON DANS THM KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER

Agon Dans Türk Halk Müziği Korosu, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Şubat ayı etkinlik programı kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde konser verdi.

 

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören konsere CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, CHP Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Refika Öztürk, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Kartal Belediyesi CHP Meclis üyeleri,Birim müdürleri, Kartal Kent Konseyi Başkanı İrfan Kurtuluş, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Gürsel Öğüt, , Kartal Mahalle Muhtarları ile çok sayıda Türk Halk Müziği tutkunu Kartallı sanatsever konseri izledi.

Kartal sanatın ve kültürün merkezi konumuna gelmiştir

Kültür’den sorumlu Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, “Kartal’da geçtiğimiz beş yılda Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz öncülüğünde kültür ve sanat adına çok sayıda proje uygulandı. Sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazı kültür ve sanattır. Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün sanat ve sanatçıya verdiği değer ve sanatı teşvik edici destekleri ile Kartal, sanatın merkezi konumuna gelmiştir.
Biz bu anlamda inadına sanat, inadına kültür ve Mustafa Kemal Atatürk diyoruz. Bu düşüncemizi geçerli kılan da savaşların, açlığın, yokluğun ve toplumu giderek kemiren olumsuzlukların varlığında sanat bizim en büyük gücümüzdür. Onların silahı varsa bizim sanat ve kültürümüz var. Sanatçılarımıza bu güzel konserleri için teşekkür ediyor, değerli saz ve söz sanatçılarımızın bizlere yaşattıkları ve yaşatacakları güzellikler için de teşekkür ediyoruz. Türk Halk Müziği’ne değer veren ve onun insan üzerinde yarattığı etkiyi hisseden sizlere de katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. ” dedi. Gürer, Şef Gülcan Koca’ya Kartal Belediyesi adına bir plaket takdim etti.


agon-dans-konserii

Ali Gürlü’nün sunumu ile başlayan programda Şef Gülcan Koca yönetiminde; koristler Abbas Ayaz,Sakine Şimşir,Halil Celep,Gülay Çataltepe,Veysel Özel,Filiz Polat,Mürsel Ünder,Duygu Varol,Metin Yıldırım,Ebru Akgül,Mehmet Ekinci,Selma Eser,Erkan Yıldız, Sema Saban,Ali Bozdoğan, Ceren İçen,Haydar Pehlivan, Neslihan Yüksel, Tuncay Yılmaz, Sevilay Yılmaz, Ulaş Karataş, Fatma Sevinç, Mehmet Karataş, Hülya Yılmaz, Veysel Yılmaz, Nurşah Ekinci, Gülten Sarak yer aldı.
Saz sanatçıları kemanda Erdost Akyol, bağlamalarda Taşkın Demir, Hakan Kibaroğlu, Mertcan Parlak, Murat Budak, nefesli sazlarda Gürkan Akyol, Serkan Yıldırım, gitarda Süleyman Aslan, ritim sazda Erdinç Değirmenci, bass gitarda Aşkın Kaya, tulumda Oğuzhan Sert, kemençere Ceyhun Basman’dan oluşan koro dinleyenlere Türk Halk Müziği’nin birbirinden güzel eserlerini yorumladı. Koro ve solo olarak 27 eser seslendiren Agon Dans Türk Halk Müziği Korosu sanatçılarına, konsere katılan dinleyicilerde eşlik etti.

Konserde Eledim eledim höllük eledim, Gezsemde dünyanın dört bucağını, Bağışla sevdiğim hakkı seversen, Bir güzelin hasretinden, Bir seher vaktinde indim bağlara, Bağa gel bostana gel, Bahçeye gel bahçeye, Arpa buğday daneler, Oy Trabzon Trabzon, Hayde gidelum, Narino, Çoktan beri yollarını gözlerim, Suda balık yan gider, Mendilim işle yolla, Çökertmeden çıktım halilim ve Mayadağdan kalkan kazlar gibi birçok eser koro ve solo olarak seslendirildi. Kartal Agon Dans Türk Halk Müziği Korosu, konserin sonunda ayakta alkışlandı. Ayrıca Agon Dans ekibi de bir gösteri sundu.

Galeri
📆 09 Şubat 2015 Pazartesi 12:59   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR