MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek Bilim Şenliği gururlandırdı
Ahmet Şimşek Bilim Şenliği gururlandırdı

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Bilim Şenliği, düzenlenen açılış töreninin ardından başladı. 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinde öğrendiklerinden yola çıkarak, ders dışı zamanlarda ürettikleri yaklaşık 150 projeyi gururla sergiledi.

 
Anadolu Lisesi lobisinde oluşturulan stantlarda sergilenen projeler, açılış töreninin ardından izleyicilerle buluştu. Bilim şenliğinde proje stantlarını gezenler, birbirinden ilginç projeler karşısında hayranlıklarını gizleyemediler ve öğrencileri kutladılar.
İlginç eserler var.
Bilim Şenliğinde sergilenen projeler arasında Bio dizel yakıt üretimi, Deprem modelleri, Alarm sistemleri, Asansör sistemleri, DNA modelleri, Pil modelleri, Temizlik robotu, Sabun üretimi, Isıtmalı koltuk, Güneş enerjisi ile çalışan şarj aleti, Yanardağ modelleri gibi ilginç eserler yer alıyor.
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimiz fen bilgisi öğretmenleriyle birlikte çok büyük emek harcadılar, harika bir Bilim bahçesi kurdular ve bilimsel projelerini sunarak bizlere gurur yaşattılar.”dedi.

 
“Sevgili çocuklar sizleri çok seviyorum.”
Bilim Şenliği için düzenlenen törende, kurdelenin kesilmesinin ardından konuşan Kurucu Ahmet Şimşek de şunları söyledi; “Bu görüntü karşısında söze nereden başlayacağımı bilmiyorum. Sevgili çocuklar sizleri çok seviyorum. Her yönden mükemmel yetişmiş öğrencilerimizi görmek bizleri gururlandırıyor. Sizlerle iftihar ediyoruz. Belki siz kendi kıymetinizi bilmiyorsunuz ama bizim için mükemmel ve zeki insanlarsınız. Ailelerinize, vatanınıza ve milletinize layık insanlarsınız. Bu gün sergilediğiniz çalışmalarınız zaten her şeyi açıkça gösteriyor. Şu an gördüğümüz kıvılcımlar, tohumlar ilerde büyüyecek ve memlekete mal olacak. Gelecekte en iyi mesleklere sahip olacaksınız ve Türkiye’yi dünyaya tanıtacaksınız. Sizlere inanıyorum, güveniyorum ve sizleri çok seviyorum.”

 
“Büyük yangınlar, küçük kıvılcımlarla başlar.”
Ahmet Şimşek Koleji Eğitim Öğretim Genel Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek ise öğrencileri kutlayarak yaptığı konuşmada, “Eskilerin çok sevdiğim bir sözü vardır; ‘Bütün büyük adamlar bir zamanlar küçüktüler.’ Sizler de, ileride büyük projelere imza atarak hepimizi gururlandıracak ve ülkemizin göğsünü kabartacaksınız. Yaptıklarınızı çok beğendim, hayran kaldım. Büyük yangınlar, küçük kıvılcımlarla başlar. Yaratıcı düşünce sahibi olmak dünyadaki en önemli şeydir. Yaptığınız şeyi basit görmeyin. İlk elektrik motoru icat edildiğinde gazeteler, ‘Ne saçma bir icat, ne işe yarar ki?’ diye yazmıştı. Sizleri kutluyorum.” dedi.

 
Yaratıcılıklarını ortaya koydular.
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Fen Bölümü Zümre Başkanı Ali Haydar Yılmaz da, öğrencilerin bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarının ve çevreye duyarlı, geri dönüşümlü projelere imza atmalarının anlamlı olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin gelecek için umut verdiklerini söyledi.

📆 24 Nisan 2015 Cuma 12:53   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR