MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek koleji öğrencileri;Özgecan için karanfil dağıttılar!
Ahmet Şimşek koleji öğrencileri;Özgecan için karanfil dağıttılar!

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencileri, Mersin’in Tarsus ilçesinde 3 gündür kayıp olan ve yakılarak öldürülmüş halde bulunan Özgecan Arslan için sessiz kalmadı.

 
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi erkek öğrencileri Özgecan Arslan için karanfil dağıttı, bu tür acı olayların bir daha yaşanmamasını diledi. Okulda ayrıca, Özgecan’ın resminin olduğu bir pano hazırlandı, okulun internet sitesinde de konuya dikkat çekildi.
“Konuya dikkat çekmek için derslerde işleyeceğiz.”
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin, “Özgecan kızımızın yaşadığı vahşet, herkes gibi bizleri de derinden etkiledi. Ne yapıp edip, ülkemizde yaşanan bu tür şiddet olaylarının önüne geçmeliyiz, sevgi temasını tekrar canlandırmalıyız. Özgeçan’ın yaşadığı bu talihsiz olay hiçbir zaman aklımızdan çıkmayacak, belki de toplumumuzun özlediği ve beklediği manevi değerlere tekrar kavuşması açısından bir fırsat olacaktır.

 

Erkek öğrencilerimiz bu konuya duyarlılık göstererek, kız arkadaşlarına ve bayan öğretmenlerine karanfil dağıttılar. Biz bu tür konuları sıcak tutmaya özen göstereceğiz, sürekli gündeme getireceğiz ve dikkat çekmek için derslerde işleyeceğiz.”dedi.

📆 18 Şubat 2015 Çarşamba 10:22   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR