MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek kolejinde onur dolu açılış
Ahmet Şimşek kolejinde onur dolu açılış

TÜRKİYE’DE EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİ BİR SAYFA AÇAN 28 YILLIK KÖKLÜ EĞİTİM KURUMU AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ,2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİ’Nİ 10.000’İNCİ MEZUNUNU UĞURLAYARAK GİRDİ.ÜLKEYE BİRÇOK DEĞERLİ İŞ ADAMI VE İSİM YETİŞTİREN TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK ÜCRETSİZ ÖZEL OKULU AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLDU.

 

 
Okulların açılması ile birlikte düzenlenen törende konuşan; Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu Ahmet Şimşek ve eşi Genel Eğitim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek, önemli mesajlar verdi.

 

ahmet simsek-koleji(5)
Kolej Kurucusu Ahmet Şimşek eğitim önemine değinerek şunları ifade etti:

 
Bu yıl aramıza katılan ve bizi tercih eden öğrencilerimiz; geçen yıllardan aramızda olup okuyan öğrencilerimiz… Hep birlikte mükemmel bir şekilde yetişmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.Ne mutlu bize.Kolejimizde çağın gerektirdiği en son imkanları kullanarak yeni, modern ve kolay eğitim sistemini uygulayarak, öğrencilerimizin yetişmesini temin etme gayreti içindeyiz.Biz sizler için buradayız.Gayemiz bu davada kardeşçe, birlik içinde, sevgi, şefkat, saygı ve sevgiyle buluşarak, bütünlük içinde çocuklarımızı en üst seviyede yetiştirmektir. Şuna inanıyoruz ki, bu kutsal eğitim yuvasında ailelerimizin, büyüklerimizin, ulusumuzun övüneceği birer değerli insanlar olarak yetişmenizdir.

 

 

Şüphesiz ki bu şekilde yetişiyorsunuz.Hepimizin göğsünü kabartacaksınız.Bu yıl kolejimiz çeyrek asırdan da fazla tecrübesi ve birikimleri ile dünya standartlarında yeniden yapılanmış olarak Türk toplumunun önüne çıkmaktadır.Ne kadar övünsek azdır.Sadece mükemmel eğitimle kalmamak, yetinmemek, öğrencilerimize bir çok öğeleri aktarmak, benimsetmek ve aşılamak gayemizdir.Bu öğeler ahlaklı olmak, insan haklarına saygılı olmak,yükselmek, başarmak gibi bir çok sayıda öğelerdir.

 

ahmet simsek-koleji(2)
Bu eğitim yuvası bizim değil sizindir.En iyi şekilde istifade edin.Siz çalışın, her şeyimiz sizindir.Sizlere feda olsun.Vatanın size ihtiyacı var!Toplumun size ihtiyacı var!Toplumun size ihtiyacı var!Zira bunları dünyaya siz tanıtacaksınız.Bu kudret sizde var.Yüce Atatürk ne diyordu;’Cumhuriyeti biz kurduk,onu yaşatacak, yükseltecek sizlersiniz.Ancak bu kudrete sahip olmanız lazım.Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur…Yolumuz Atatürk’ün çizdiği yol olacak.Onun için yolumuz açık olsun.Sizi yetiştiren büyüklere, anne-babalara sesleniyorum. Ne mutlu bizlere ki böyle evlatlar yetiştirdiniz, bu seviyeye getirdiniz.En iyi günlerini göreceğinize inanıyorum.İnşallah her zaman başarılı olacaklardır.Yürekten temenni ediyorum.Tekrar bu mutlu günümüzü kutluyor, başarılı, sağlıklı bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum.” dedi.

 

 

ahmet simsek-koleji-3unnamed (4)
Kolejin ilk-orta-lise Genel Yöneticisi ve Sanat Yönetmeni Yasemin Kumral Şimşek ise yaptığı konuşmasında;

 
Bu yıl yeni bir sistem oluşturduk. Bu sistemin amacı ayakları yere basan, ne istediğini bilen, başarmak için elinden geleni yapan, zeki ve başarılı evlatlar yetiştirmektir. Aynı Rodin’in “Düşünen Adam” figüründe olduğu gibi, çocukları yetiştiren ailedir ama biz burada okulumuzda çocuklarımızın çalışkan, azimli dürüst ve iyi bir insan olarak gerçek kişiliklerini ortaya çıkarıyoruz. Bu sene üniversite sınavlarında başarı çıtamızı en yüksek seviyeye yükselttik. Devlet üniversitelerini ve özelin devlet seviyesindeki puanlarıyla yüzlerce öğrencimizi üniversitelerin en değerli bölümlerine uğurladık. Yine bu yıl SBS sınavlarında 400’ ün üstünde puan alan öğrencilerimizden çoğunluğu başka kolejleri kazandıkları halde, yine bizi tercih ettiler. Öğrencileriniz sizden çok bizim evlatlarımızdır. Bizim için başarı hedeftir.Bunun için öğrencilerimize çok sıkı bir ölçme değerlendirme sistemi getirdik.Eksikler tespit edilip, sıkça üstüne gidilecektir. Bizim hedefimiz ya başaracağız, ya başaracağız…” dedi.

 

 

 
Törende mezun olmanın ve iyi bir üniversiteyi kazanmanın haklı gururunu ve onurunu yaşayan öğrencilerimizden Merve TÜRKKOL ; ”Okuluma, öğretmenlerime ve üzerimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitede arkadaşlarımdan ileride olmamın nedenlerinden biri de, Ahmet Şimşek Koleji’nde gördüğüm profesyonel ve temel İngilizce ve Almanca dersleridir.Sonsuz teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

 
İlk ve ortaokul Müdürü Hasan Delikenli ve Lise Müdürü Bora ESİN’in konuşmalarından sonra,
Sevimli ilkokul birinci sınıf öğrencileri ellerinde bayraklarıyla, alkışlarla sınıflarına gönderilirken, öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Türkiye’nin ilk ve tek ücretsiz özel eğitim kurumu konseptiyle tanınan’ vergiler sizden, eğitim bizden’ felsefesiyle yönetilen Ahmet Şimşek Koleji’nin yöneticileri ve öğrenim ekibi,2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde yeni başarılara imza atmak üzere yoğun bir çalışma dönemi içerisine girdi.

 

 
Törenden sonra kolejin Etkinlik Salonunda izleyicilere nefis bir müzik ziyafeti veren Tenor Berk Özbek ve müzik öğretmenleri enstrümanlarıyla nefis bir müzik şöleni sundular.
Törene katılan Kurucu Ahmet ŞİMŞEK, eşi ve ilk orta lise Genel Eğitim Yöneticisi Yasemin KUMRAL ŞİMŞEK, Genel koordinatörlerimiz Altay ŞİMŞEK, Tuncay ŞİMŞEK, Yasemin ŞİMŞEK, Yüzme Koordinatörümüz Nilay ŞİMŞEK,İlk-Orta Okul Müdürü Hasan DELİKENLİ, Lise Müdürü Bora ESİN, Başöğretmenimiz Emine ŞEN’e , Sanatçı İbrahim ERKAL’a, tüm öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Galeri
📆 16 Eylül 2014 Salı 19:55   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR