MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2022
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Gençlik, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek Koleji’ne Açık Teşekkür…
Ahmet Şimşek Koleji’ne Açık Teşekkür…

Ahmet Şimşek Koleji velilerden övgü alıyor. Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek’i ziyaret eden veliler bazen sözlü olarak, bazen de mektupla övgü ve teşekkürlerini dile getiriyorlar.

 
Çocuğunun kaydını komşusunun tavsiyesine uyarak Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi’ne yaptıran Atıf Şit, okulun kurucusu Ahmet Şimşek’e bir teşekkür mektubu yazdı. Mektubunda; “Çok büyük ücretlerle karşılaşacağımı beklerken, öğrencime neredeyse devlet okulunda harcadığım rakamları görünce inanamadım. Çocuğumuz iyi ki TEOG sınavında yüksek not almadı. Yoksa Ahmet Şimşek Koleji ile tanışmamız mümkün olmayacaktı” diyerek, kayıt sırasında başından geçenleri uzun uzun anlatan ve memnuniyetini dile getiren Atıf Şit, Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları ailesine teşekkür etti.
“Ahmet Şimşek Koleji’ne duyduğum güven katmerleşti.”

 
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi velisi Atıf Şit’in mektubu şöyle; “İlköğretim hayatı başarılarla dolu oğlum Arda’nın TEOG Sınavlarında şanssız bir durumla karşılaşması nedeniyle iyi bir Devlet Anadolu Lisesine yerleşemeyince okul arayışı içerisine girdik. Komşumun tavsiyesi üzerine Ahmet Şimşek Koleji’ne görüşmeye gittim.

 
Beni okulun girişinde, sonradan adının Erkan olduğunu öğrendiğim üniformalı güvenlik görevlisi, ancak 5 yıldızlı otel görevlilerinde görebileceğim bir kibarlıkla karşıladı ve ‘Size nasıl yardımcı olabilirim?’ diye sordu. Kayıt görüşmesi için geldiğimi söyleyince beni danışmaya yönlendirdi. Danışmada görevli üniformalı bayan da bana refakat ederek kayıt kabul bürosuna götürdü. Daha ilk girişte bankonun arkasındaki 4-5 görevlinin hepsi adeta, ‘Bana gel.’ dercesine buyur ettiler. İlk görevlinin karşısındaki koltuğa oturdum. Görevli, ‘Hoş geldiniz, nasılsınız? Ne ikram edelim? Size nasıl yardımcı olabilirim?’dedi. İsteğimi söyleyince ücret listesini verdi. Çok büyük ücretlerle karşılaşacağımı beklerken, öğrencime neredeyse devlet okulunda harcadığım rakamları görünce inanamadım. Yine de sorma gereği hissederek, ‘Aldığınız başka ücret var mı?’ diye sordum. ‘Hayır’ cevabını alınca eşimi aradım, eşim de hemen kayıt yaptırmamı istedi. Bu arada çay getiren görevlinin kibarlığı ve konuşmaları Ahmet Şimşek Koleji için duyduğum güveni katmerleştirdi.

 
Çocuğum okula başladı ve çok memnun kaldı. Çocuğumuz iyi ki TEOG sınavında yüksek not almadı. Yoksa Ahmet Şimşek Koleji ile tanışmamız mümkün olmayacaktı.
Yıl içerisinde gerek idareciler, gerek öğretmenler bizimle sürekli diyalog içinde oldular. Koç öğretmeninin çocuğumu bizden daha iyi tanıdığına şahit oldum. Çocuğumun davranışlarında çok olumlu değişmeler olduğu gibi, derslerinde de tahmin edemeyeceğimiz yükselmeler görüldü. Ben de memnuniyetimi tanıdık çevreme anlatarak, iki tanıdığımın da kayıt yaptırmalarına vesile olduğum için çok mutluyum.
Sonuç olarak, öğrencilerimize gösterdikleri ihtimam ve verdikleri emeklerinden ötürü başta Ahmet Şimşek Koleji’nin Kurucusuna, okul yönetimine, öğretmenlere ve diğer tüm personele teşekkürlerimi sunar, başarılarının devamını dilerim.”

 
“Öğrenci mutluluğu önemlidir.”
Okulun Kurucusu Ahmet Şimşek ise öğrenci mutluluğu için ne gerekiyorsa yaptıklarını belirterek, “Bizim için öğrenci mutluluğu önemlidir. Eğer bir öğrenci okulunu, arkadaşlarını, öğretmenlerini seviyorsa ve okulunda mutlu ise başarı kendiliğinden gelir. Biz 30 yıldır vatanına, milletine, ailesine faydalı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz. Okulumuzdan yetişen öğrenciler dünyanın neresine giderse gitsinler başarılı olurlar. Velilerimiz de bizlere çocuklarını teslim etmekle kalmıyor, gereken desteği veriyorlar. Teşekkür ederiz.” dedi.

Etiketler:
📆 25 Eylül 2015 Cuma 13:16   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR