MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Haziran 2022
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek’li öğrenciler eserlere hayallerini kattılar.
Ahmet Şimşek’li öğrenciler eserlere hayallerini kattılar.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencileri, öğrendiklerine hayallerini de kattılar ve Sosyal Bilimler Şenliği’nde sergilediler.
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri Sosyal Bilimler derslerinde öğrendiklerini maketlere, haritalara yansıttı. Öğrencilerin yaptığı haritalar ve maketler, okulun lobisinde oluşturulan stantlarda sergilendi.

 
Sosyal Bilimler Şenliği’nin açılışını Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları Koordinatörü Altay Şimşek yaptı. Açılış töreninin ardından stantları gezen ziyaretçiler öğrencileri kutladı.
Sosyal Bilimler Şenliği kapsamında sergilenen objeler, ilkokul öğrencilerinin de dikkatinden kaçmadı. Minik öğrenciler ağabeylerinin, ablalarının yaptığı eserleri ilgiyle incelediler.
Haritalar, maketler var.
Sosyal Bilimler Şenliği’nde sergilenen eserler arasında Türkiye’nin dağları, gölleri, bitki örtüsü, tarım ürünleri, ilk yerleşim yerleri, levha sınırları, maden yatakları haritalarıyla, Jeolojik zaman, Yerkabuğu oluşumu, Mineral taşlar, Volkanik dağlar, Yeryüzü şekilleri, Kırık dağ oluşumu, Kıvrımlı dağ oluşumu, Dünyanın güneş etrafındaki hareketi, Dünyanın iç katmanları, Atmosferin katmanları, Güneş çevresindeki gezegenler, Boğaz köprüsü, Tsunami, Depremler ve etkileri, Travertenler, Karstik şekiller, Damlama-sulama sistemleri ve Peri bacaları maketleri yer alıyor.

 
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Okulumuz bu yıl çok aktif bir eğitim öğretim yılı geçiriyor. Bizim okul ortamında en önem verdiğimiz konulardan birisi de; öğrencilerin görerek, dokunarak ve uygulayarak aldıkları eğitimdir. Öğrencilerimizin, Sosyal Bilimler Şenliği sergisinde yer alan çalışmaları, kendilerine büyük katkılar sağlamıştır. Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum.”dedi

 
“Öğrencilerin motivasyonları artıyor.”

 
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Dersleri Bölüm Başkanı Nevin Çömez de konuşmasında, “Bu yıl şenliğimizin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz bütün yıl öğrendikleri bilgileri, konularla ilgili ödev projelerini sergilediler. Bu projelerin görülmesi, arkadaşları tarafından beğenilmesi, ayrıca bunların not olarak ta değerlendirilmesi, öğrencilerimizin motivasyonlarını daha da artırmaktadır. Öğrencilerimizin bu çalışmalarına öğretmen arkadaşlarımız da özveriyle katkı sunmuşlardır, teşekkür ediyorum.”dedi.
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni İrfan Çığman ise, “Öğrencilerimiz, eserlerine hayallerini kattılar ve bunları güncel hayata geçirdiler.”dedi.

📆 06 Mayıs 2015 Çarşamba 16:16   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR