MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Manşet, Pendik, Toplum » Altunparlar güven tazeledi
Altunparlar güven tazeledi

Tandoğan:”Ülkemizin SAVAŞ görmesini istemeyiz ne var ki gerekirse SAVAŞ yapılmalıdır” dedi.

 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Pendik Şubesi 5. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile gerçekleştirilen seçimde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Pendik Şubesi Yönetim Kurulu adete GÜVEN TAZELEDİ ve Sefa Altunparlar yeniden BAŞKAN SEÇİLDİ.

 

Pendik Yunus Emre Kültür Sarayında gerçekleştirilen ve büyük bir katılımın olduğu genel kurulu Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Em. Alb. Şükrü Tandoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Ticari Ateşe Cahit Kayıaslan, Türkiye- Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti Genel Başkanı Rüşat Aydoğan, Türk-Kore Gazilerini Anma Topluluğu Genel Sekreteri Kwang Hee,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Mehmet Baycık,Cumhuriyet Halk Partisi Pendik İlçe Başkanı Kemal Ercan,Kore ve Kıbrıs Gazileri katıldı.

 


unnamed (1)

YER YERİNDEN OYNADI
Kıbrıs Gazisi kızı olan ve son yıllarda üstün bir performans gösteren Türk Sanat Müziğinin yeni Prensesi Arzu Akça’nın yaklaşık bir saat süren konseri ilgi ve beğeni ile izlendi. Bu arada duygusal bir konuşma yapan sahnelerin taçsız kraliçesi Arzu Akça’nın duygulandığı ve gözlerinin yaşlandığı gözlemlendi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Pendik şubesine olan katkı ve desteklerinden dolayı birer teşekkür plaketi sunuldu.

 

 

SERT BİR KONUŞMA YAPTI
Arzu Akça’nın muhteşem konserinden sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Pendik Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurula geçildi. Bir dakikalık saygı duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşımız okundu. Genel kurul öncesi sert ve anlamlı bir konuşma yapan Türkiye muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Em. Alb. Şükrü Tandoğan, Gazilik mertebesine ulaşmış gazilerin zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerine vurgu yaptı ve “ Türkiye genelinde 115 temsilcimiz ve 26 bin üye ile ülkenin en büyük derneğiyiz. Türkiye Muharip Gaziler Derneği 1984 yılında kuruldu gaziler olarak devlete yük olmak istemiyoruz. Sadece ilgi ve saygı bekliyoruz” ifadesini kullandı.

 

 

“BELEDİYENİN GAZİLERİ DEĞİLİZ”
Tandoğan, şöyle devam etti: “ Ülkemizin savaş görmesini istemeyiz ancak gerek görüldüğünde savaş yapılmalıdır. Ne var ki SAVAŞ bir yıkımdır bu arada Maliye Bakanlığını bize destek vermiyor. Buna rağmen gaziler olarak devlete yük olmak istemiyoruz. Kıbrıs Türk’ünü Rum mezaliminden kurtardık biz ne kadar kahramansak Kıbrıs Mücahitleri de o kadar kahramandır.Devletin her kademesi ile temas halindeyiz. 47 bin potansiyel mevcut yaklaşık 10 bin Gazi çoçugu işsiz ve iş bekliyor. Burada bir konunun da altını çizmek istiyorum. Bizler TC’nin gazileriyiz belediye gazisi değiliz” açıklaması coşkuyla alkışlandı.

 

Tandoğan, Mart ayı içersin de gazilerin ücretsiz ulaşım kartlarının geçerliliklerinin son bulacağını sözlerine ekledi.

HABER-FOTO:FETHİ SATICI

Galeri
📆 13 Ocak 2015 Salı 16:07   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR