MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Çekmeköy, İlçeler, Manşet, Toplum » ANADOLU YAKASI’NA “PERON KAPILI” METRO
ANADOLU YAKASI’NA “PERON KAPILI” METRO

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı olacak olan Üsküdar–Ümraniye-Sancaktepe-Çekmeköy metro hattı yıl sonunda hizmete girerek Anadolu Yakasının ikinci metro hattı olacak. Bu metro hattında yine bir ilk olacak olan “Peron Kapı” sistemi kullanılacak.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,’ın“Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin başında İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatları geliyor” dediği metrolardan birinin daha hizmete alınmasında sona yaklaşıldı.

Anadolu Yakası’nda toplu ulaşımı kolaylaştıracak olan yeni metro hattıyla birlikte Üsküdar-Sancaktepe 24 dakikaya inecek.  Hat, 20 kilometre ve 16 istasyon, depo sahası ve depoya bağlanan 2 bin 750 metre tünelden oluşacak. Hatta 126 vagon hizmet verecek.

İstanbul’un en önemli ulaşım akslarından biri olacak olan metro hattının Yamanevler İstasyonu’nda da çalışmalar‘Her Yerde Metro Her Yere Metro’ sloganıyla hızla devam ediyor. Ümraniye’nin 3. metro istasyonu olan Yamanevler İstasyonu’nda kaba inşaat bitti ve ince işçiliğe geçildi.

📆 10 Şubat 2016 Çarşamba 17:51   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR