MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Manşet, Toplum » Anneler Facebook’ta bilgilerini yarıştırdı
Anneler Facebook’ta bilgilerini yarıştırdı

Türkiye’nin kaliteli, sağlıklı ve eğitici oyuncak üreticisi PAL Oyuncak, anneleri Facebook’ta buluşturdu.
Çocukları kaliteli, sağlıklı ve eğitici oyuncaklar ile buluşturan PAL Oyuncak, Facebook’ta 6 hafta süren “Bana En İyi Annem Bakar” bilgi yarışmasıyla annelerden tam puan aldı.
Anne ve anne adaylarına çocuk bakımı ve gelişimi ile ilgili soruların sorulduğu “Bana En İyi Annem Bakar” bilgi yarışması  anneleri tatlı bir rekabet ile sosyal medyada bir araya getirdi. Oldukça heyecanlı geçen 6 haftalık yarışma boyunca; annelere bebek bakımı, oyun ve oyuncağın çocuk gelişimindeki önemi, çocuğun bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimini gibi konuları kapsayan yaklaşık iki yüz soru soruldu. Anneler topladıkları puanlara göre “Profesör Anne”, “Uzman Anne” ve “Stajyer Anne” unvanlarını aldı ve bu unvanlarını Facebook sayfalarında arkadaşlarıyla paylaştı.
Yarışmaya yaklaşık 10 bin anne katıldı
Konuların her hafta değiştiği yarışmada her haftanın ilk üç annesi, PAL oyuncaktan eğitici oyun ve oyuncaklar kazandı. PAL “Bana En İyi Annem Bakar” bilgi yarışmasında yaklaşık 10 bin kişi yarıştı.
Anneler, sosyal medya hesaplarından yarışmayla ilgili düşüncelerini paylaştı ve aralarında ”Doğruluğundan kuşku duymadığımız bazı bilgiler yanlış olabiliyormuş.”,  ”Çocuğumla ilgilenirken artık daha dikkatli davranıyorum, tavsiyeleriniz için teşekkürler…” gibi yorumların da olduğu görüşleri dile getirdi.
Yarışmayı ilginç kılan diğer bir nokta ise, katılımcıların kendi öneri ve deneyimlerini diğer annelerle paylaşarak aralarındaki iletişimi güçlendirmesi oldu.
PAL Oyuncak “Bana En İyi Annem Bakar” bilgi yarışması ile eğitici oyuncağın aile ve çocuk arasındaki bağını ebeveynlere yeniden hatırlattı. PAL sektöründeki misyonunu sanal dünyaya da taşıyarak hem annelere hem de küçüklere önemli şeyleri öğretiyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pal Oyun ve Oyuncak Ürün Müdürü Murat Üstünbaş, çocuk eğitiminde annenin rolüne dikkat çekerek şunları söyledi:  “Annelerimiz bizim ilk öğretmenimizdir. Bizler sorumlu marka bilinci ile annelerin bilgilerine böyle projelerle katkı sağlamayı düşünüyoruz. Projeye beğeni ve ilgi beklentilerimizin üstünde gerçekleşti. Sosyal medyadaki bu tür projeleri sayılarını artırarak sürdürmeyi planlıyoruz.”

📆 20 Temmuz 2013 Cumartesi 10:19   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR