MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » ASBESTİN ZARARLARI DÜZENLENEN SEMİNERLE ANLATILDI
ASBESTİN ZARARLARI DÜZENLENEN SEMİNERLE ANLATILDI

Kartal Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ile Almanya’da faaliyet gösteren Deconta (asbest sökme teçhizat) firması tarafından asbestin tehlikeleri, nerelerde kullanıldığı, ortamdan nasıl uzaklaştırılması gerektiği konusunda eğitim semineri düzenlendi. Seminere Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Feyyaz Kaynak, Kartal Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Sema Demirhisar, asbest uzmanı Dilek Çakan Geerlings, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri ve belediye personeli katıldı.

 

Asbest nedir?

Asbest ya da diğer bir adıyla amyant, aslında Anadolu’da oldukça kullanılan ve değişik isimlerle anılan kanserojen tarzda bir mineral türüdür. Bu mineral lifli yapıdadır. Kimyasal madde ve aşınma gibi olaylara karşı oldukça dayanaklıdır. Bunda ise en büyük neden, asbestin ısı ve elektriği yalıtması ve asitlere karşı dayanıklı olmasıdır.

 42b33a14-b2f4-49fb-9cb3-4e6ec1a6bd66 44824bc3-080f-473c-82b5-aa3bd2a78e8f

Asbestin kullanım alanları

Asbestin günümüzde 3 binden fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Bu kullanım alanlarından en öne çıkanlar ise, uçak, gemi ve otomobil sanayisi, inşaat sektörü, ses ve ısı izolasyonlarıdır.

 

Asbest maddesinin neden olduğu hastalıklar

Mezotelyoma hastalığı ile asbestozis hastalığı, asbestin neden olduğu hastalıklar arasındadır.

 

Galeri
📆 26 Şubat 2016 Cuma 15:59   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR