MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Bakan Elvan:7-8 saatte gidilen yol 2 saate inecek
Bakan Elvan:7-8 saatte gidilen yol 2 saate inecek

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Yatırımlarımızı sonuna kadar yapacağız, hızımızı hiç kesmeyeceğiz. Hedefimiz Ankara’dan ve diğer illerden gelen kardeşlerimizin 2 saatte Konya’dan Alanya-Mahmutlar’a ulaşmasını sağlamak. Bunu da başaracağız, 7-8 saatte gidilen yolu 2 saate indireceğiz” dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya’nın Hadim ilçesinde düzenlenen Geleneksel Çiftepınar-Hadim Yazlık Yaylası şenliklerine katıldı. Şenliklerde konuşan Bakan Elvan, birlikteliğin sadece ilçe ve illerde olmadığını belirterek, “Bu birliktelik sadece Hadimimizin, Konyamızın birlikteliği değil… Bu birliktelik aynı zamanda milletimizin sılah-i rahim duygusunu da temsil ediyor. Bunu da yaşatmamız gerekiyor. Özellikle Ülkemizin değişik illerinden gelen Konyamızdan ve diğer bölgelerinden gelen kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Az önce 15 Temmuz’da ilgili sikeci birlikte izledik. Bugün milletimiz nasıl büyük bir millet olduğunu dünyaya gösterdi. Ecdadına nasıl layık bir millet olduğunu gösterdi. İstiklaline yine nasıl düşkün olduğunu gösterdi. Milletimiz Hadimi Hazretlerinin Mevlana Hazretlerinin inançla, ruhuna mayaladığı bu toprakların teröristlere, işgalcilere asla yar olmayacağını o gece gösterdi” şeklinde konuştu.

“Güçlü Türkiye yolunda milletimize kimse engel olamayacak”

Konuşmasında birliktelik vurgusu yapan Bakan Elvan, “Çiftepınar oldukça, Aladağlar oldukça, Toroslar oldukça, Hadim oldukça, Konya oldukça, Karaman oldukça hiç kimse kıyamete kadar bizim birliğimizi bizim beraberliğimizi bizim dayanışmamızı asla bozamaz ve asla bozamayacaktır. Bayrağımız ilelebet hiçbir zaman inmeyecek ezanımız asla susmayacaktır. İşte biz böyle bir millete sahip olduğumuz müddetçe Allah’ın izniyle büyüdükçe büyüyeceğiz, kalkındıkça kalkınacağız. Ülkemizi hep birlikte çok daha güçlü hale getireceğiz” dedi.
Milletin ihtiyacını karşılamak için çalıştıklarını belirten Elvan, “Biraz önce çok değerli Genel Başkan Yardımcımız da ifade etti. Hadimi Hazretlerinin çok güzel bir beyiti var; ‘Kamil odur ki, koya dünyaya bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser’ hükümet olarak memleketimizi eserlerle donatmaya devam ediyoruz. Milletimizin her ihtiyacını yerine getirmek her ihtiyacını karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2023 hedeflerini gerçekleştirerek güçlü Türkiye birlikte inşa etmeye kararlıyız. Allah’ın izni ile güçlü Türkiye yolunda milletimize kimse engel olamayacak. Onlar ne söylerse söylesinler, onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet bu devlet ve adam gibi adam Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan milletimiz ne diyorsa onu yapacaktır” ifadelerini kullandı.

“Asla ihanete pabuç bırakmayacağız”

Yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini de aktaran Bakan Elvan, “Yatırımlarınızı sonuna kadar yapacağız, hızımızdan hız kesmeyeceğiz. Böyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Asla ihanete pabuç bırakmayacağız. Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız ve milletimiz ne istemişti bunun için çaba sarf edeceğiz. Değişmeye, kalkınmaya, büyümeye Allah’ın izniyle sizin desteğinizle devam edeceğiz. Etkinliğin başında Hadim Belediye Başkanımız da ifade etti. Belki 80 yılda yapılan yatırımlardan daha fazlasını belki 3-5 katını 14-15 yıllık süreçte yaptık. Bunların hepsi birer hayaldi. Düşünün o Eğiste deresinin olduğu yeri düşünün… Eğiste’ye kıvrıla kıvrıla iner, kıvrıla kıvrıla çıkardık. Aşağı yukarı bir Eğisteyi geçm

📆 06 Ağustos 2017 Pazar 19:43   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR