MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Flaş, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » ”BAŞARI ENGELLENEMEZ”
”BAŞARI ENGELLENEMEZ”

Kartal Yavuz Selim Orta okulundan çıkmış olan bir deha.

 

Kartal Yavuz Selim Ortaöğrenim okulu öğretmenlerinden resim öğretmeni Zeynep Güler Aksu’nun düzenlediği 8. sınıf öğrencilerine motivasyon amaçlı çocukluklarını anlatan ,resimlerin çizileceği etkinliğe yine bu okuldan mezun olan Spastik engelli olmasına rağmen eğitim hayatında ,çok büyük başarılar yakalayan Yusuf Samet İlerisoy’da davet edildi.
Zeynep hanım Yusuf’u özellikle bu etkinliğe çağır dık.Nedenmi?Hiçbir engel tanımadan durumu ne olursa olsun istenildiği zaman büyük başarılara imza atılabileceğinin en güzel örneği olan öğrencimiz ,Yusuf Samet İlerisoy etkinliğimize onur konuğu olması  ve öğrencilerimizi motive etmek adına kendisine ulaştık.Sağolsun bizleri kırmadı ve buralara kadar geldi.
Sametin Matematik öğretmeni Gönül Kızılhan Özen Sametin okula ilk geldiği zamanlarda birçok zorluklar yaşadığını ,ilk başta veliler tarafından önyargılı davranıldığını Sameti bu anlamda destekleyen ve kabul eden Öğretmenin Zeki Karadağ olduğunu dile getirdi.

 
Gönül Kızılhan bizlere Sameti anlattı;

Samet görüntüsüyle yargılanan fakat gerçekten çok zeki bir öğrenciydi.Engelli olmasına rağmen törenlerde bulunur ,kendisine diğer normal öğrencilerden farklı muamele yapılmasını istemezdi.Aslında çok zorluklar yaşamasına rağmen bunu hissettirmemeye çalışırdı.Kendisini engelli olarak ,görmek istemezdi.Tabiki bu rolde büyük pay sahibi Sametin Annesi İstemihan İlerisoydur. Bütün anneler çocukjları için yaşar fakat İstemihan Hanımda Samet kadar özel bir kadındır .Büyük mücadeleler vermiştir.En Önemlisi çokakıllı bir kadındır dedi.
Kartal Yavuz Selim Ortaöğrenim okulunda gerçekleşen, Seminer okulun resim öğretmeni Sayın Zeynep Güler Aksunun Yusuf Samet İlerisoy’un Özgeçmişini tanıtmasıyla başladı.

 

 
Okulun Müdürü Sayın Fatih Baloğlu kısa bir konuşma yaptı Baloğlu konuşmasında şunlara değindi;
Öncelikle hoşgeldiniz diyerek öğrencileri selamladı. Okulumuz adına böyle bir seminer çok anlamlı ve çok onur vericidir.Tabiki biz Sametin okul yıllarında yoktuk .Fakat onun bu azmi ve başarısı bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. Kendisiyle tanışmış olamaktanda mutluluk duydum.
Buraya kadar geldiği için kendisine teşekkür ediyorum. Sözü fazla uzatmak istemiyorum Sametle sizleri başbaşa bırakıyorum dedi.
Düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Yusuf Samet İlerisoy Öğrencilere kendisini ve yaşamış olduğu zorlukları ,ve ne yapmaları gerektiği hakkında bilgiler verdi.
Yusuf Samet İlerisoy şunlara değindi;
Öncelikle burada sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyyorum.Dokuz yılımın geçtiği ,İlköğrenim ve ortaöğrenimimi tamamladığım okulumda olmak ,beni çok mutlu etti. Buna olanak sağlayan başta resim Öğretmenim Zeynep öğretmenime ve diğer öğretmenlerime saygılar sunuyorum teşekkür ediyorum.
Ben burada daha  engelli kimliğimden çok ,Yavuz Selim kimliğimi önplana çıkarark bir konuşma yapacağım.Yavuz Selim okulu benim için  çok önemli  ve  yaşamımda önemli bir dönüm noktası olmuştur. Çok güzel bir okuldu Öğretmenleriminde desteğiyle Anadolu Lisesini kazandım .

 

Sizlerde bu sene tedirginlik yaşıyor olabilirsiniz fakat buna hiç gerek yok .Lise herşeyin bitişi değil sadece gideceğiniz hedefe kestirme bir yoldur. Zannetmeyinki iyi bir liseyi kazanamazsam iyi bir Üniversiteyede gidemem, yok böyle birşey ,ümidinizi kaybetmeyin.

 
Benim şahit olduklarım oldu ,Anadolu lisesini kazanamayıpta çok iyi Üniversiteyi kazanan arkadaşlarımda olmuştur. Ama sizlere şunu söyleyebilirimki çok çalışmanız şart ,çalışmayı sevmeniz gerekiyor bunu bir alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor.

 
Size nacizane bir tavsiyede bulunucam ne rahatlık ne korku inannın bunu yakaladığınızda başarıya ulaşacaksınız.

 
Benim dönemimde sınava 15 gün kalmıştı  ve ben o kadar sıkılmışımki bıkkınlık gelmiş artık çalışmak istemiyordum.Ve bunu hisseden ,Dersanedeki öğretmenim bana bir söz söylemişti o sözü hiç unutmam .

 
 Samet :Hayatın boyunca Eşek olacağına gel 15 gün İnek ol dedi ve ben o gazla çok güzel sonuçlar aldım ..
Eğer ben bu zorluklarla , engelimle bu kadar şey kazanmışsam  ve başarıyı yakalamışsam ,sizler emin olun benden katbekat daha başarılı olursunuz ben buna inanıyorum .Yeterki buna inanın ve isteyin.

Tekrar beni buraya davet eden değerli öğretmenlerime ve sizlere çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum dedi.

Yusuf Samet İlerisoy kimdir;
Yusuf Samet İlerisoy 1994 Kartal doğumludur. Doğum sırasında Doktor hatası sebebiyle ,beynindeki yürüme ve konuşma merkezi zedelenmesi sebebiyle,hayatına spastik engelli olarak devam etmek zorunda kalan İlerisoy,23 yıllık yaşamında büyük başarılara imza atmıştır.
Yedi yaşına kadar Metin Sabancı Spastik engelliler okulunda okudu, İlk ve Orta Öğrenimini Kartal Yavuz Selim İlkokulunda tamamladı.Hüseyin Avni Anadolu Lisesinden sonra ,Bilken Üniversitesini Yüzde yüz Burslu kazandı vE 3. Sınıf öğrencisi olarak öğrenim hayatına devam etmektedir.Okulunda öğrenci temsilcili ve Birlik Vakfı gençlik kolu Başkanlığına devam etmektedir.

HABER:FOTO NURAY YILMAZ

Galeri
📆 30 Mart 2017 Perşembe 13:23   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR