MENÜ ☰
ARTDUŞ
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
.
İstanbul 34 Gazetesi » Etkinlikler, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Politika, Toplum » Başbakan Kartal’lılara seslendi
Başbakan Kartal’lılara seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmalarının son gününe İstanbul’un ilçelerini dolaşıyor. Başbakan Erdoğan’ın ilk durağı Kartal oldu. Kartal Meydanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Kadir Topbaş ve AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Temurhan Yıldız ile birlikte halkı selamlayan Erdoğan, yarınki seçimlerde destek istedi. Başbakan Erdoğan’ın sesindeki kısılmanın da büyük ölçüde iyileştiği görüldü.

“BUNLARIN YAPTIĞI BİRŞEY YOK”

Kartal’ı CHP zihniyetine bırakmayacaklarını söyleyen Erdoğan, “5 yıldır buradalar ne yaptılar. ‘Kartal’a CHP şunu yaptı’ deyin. Bunlarda ideoloji siyaseti var millete hizmet derdi yok. Bunlar hakaret ederler. Yalan söylerler. Bunların başka bir özelliği yok. Yapılanlar ortada. Merkezi yönetimle Kartal’a hizmetleri getirdik mi. Metro, yüksek hızlı tren buralara geldi mi. Toplu konuta varıncaya kadar, sahil düzenlemelerine varıncaya kadar her şeyi ile AK belediyecilik Kartal’a geldi mi. Bizim yaptıklarımız üzerine ne koydular. Bütün sahile bakın biz ne yaptıysak orada kaldılar. Bunların yaptığı bir şey yok” diye konuştu.

miting6

“TAPU DAĞITACAKLARIMIŞ”

CHP’li Kartal Belediyesi’nin vatandaşlara tapu vaadinde bulunduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Sen kimsin ya. Senin tapu dağıtma hakkın var mı ya. Bunlar daha görevinin bilincinde değil. Tapu dağıtacak makam varsa biziz biz, senin böyle yetkin yok. ‘Söz veriyorum’ diyor. Bunların hayatı yalan. Bunlar ne hukuk tanırlar, ne kural tanırlar. Olmayan hakları kendindeymiş gibi bedava millete verirler. Ne olacak başındaki Kılıçdaroğlu atıyor tutuyor. ‘Mazotu şuraya indireceğiz’ diyor. Mecliste cari açıktan bahsedeceksin buraya gelip ‘mazotu indiriyorum’ diyeceksin. Senin ülkende mi mazot çıkıyor. İthal ediyorsun. Cari açık bundan kaynaklanıyor zaten. Bu yalancı, bu takiyyeci, bu müfterilere gelin yarın sandıkta güzel bir ders verelim. Biz size hizmetle güç buluyoruz. Size inanarak bu yoldayız. Yarın bu sandıklardan AK Parti güçlü şekilde çıkacak” şeklinde konuştu.
Sesindeki sıkıntı nedeniyle Konya ve Kayseri mitinglerine katılamadığını anlatan Başbakan Erdoğan, “Konya’da Davutoğlu kardeşim 200 bin kişiye hitap etti. Kayseri’de de Taner Yıldız 150 bin kişiye hitap etti. Konya Kayseri şimdi birbiriyle yarışıyor ben de diyorum ki Kartal kimle yarışıyor. Yarın bizi mahcup etmemeye var mısın” ifadelerini kullandı.

“ABLALAR KAPINIZI ÇALDI MI?”

Konuşmasında Fethullah Gülen cemaatini de eleştiren Başbakan Erdoğan şunları söyledi:
“Birileri dolaşıyor sokaklarda. Malum haşhaşiler, ablalar kapılarınızı çalıyor. Çaldılar mı kapılarınızı, gereğini söylediniz mi. Bizim ablalarımız burada. Bizim ablalarımız rahmetle konuşuyor, merhametle konuşuyor. Bizim ablalarımız iftira ile değil, asla gazapla değil, yalanla değil yaptığımız hizmetleri anlatarak konuşuyor. Ama onlar bizlere iftira atıyorlar. Sevgili peygamberimizi miraçtan indirip kamyonete bindiren ve adı da güya hoca olan kişilerin arkasından mı gideceğiz. Bunlar yıllarca bu ülkede dine, diyanete her şeye saldıran CHP’ye şu anda oy istiyorlar. Bu ne çelişkidir. Bakıyorsunuz kendisine okyanus ötesi diyen Bahçeli’ye oy istiyorlar. Şimdi SMS atıyorlar ‘hangi ilde kimi destekleyeceğiz’ diye. Sorarsanız siyasetle alakası yokmuş. Bunların hepsi birbiriyle ittifak yapabilirler ama AK Parti’nin tek ittifakı halk ve Hak. Bizim ittifakımız bu”

miting2

“BUNLAR YALANSA BİZE OY VERMEYİN”

Kartal’da AK Parti’nin yaptıklarını tek tek anlatan Başbakan Erdoğan, kalabalığı dolduran vatandaşlara, “Söylediklerim yalansa bize oy vermeyin. Gidin CHP’ye oy verin. Doğruysa gelin kaldığımız yerden devam edelim” çağrısında bulundu.

Başbakan Erdoğan, Yenikapı’daki AK Parti mitinginde 2 milyon insanın buluştuğunu belirterek, Maltepe’de yeni yapılan miting alanında ise 3 milyon kişi ile miting yapacaklarını kaydetti.

Erdoğan konuşmasının sonunda vatandaşlardan sandığa sahip çıkmasını isteyerek, “Haşhaşilerin sandıkta yolsuzluk yapmasına izin vermiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Galeri
📆 29 Mart 2014 Cumartesi 15:42   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR