MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » BAŞKAN ALTINOK ÖZ “ATATÜRK’SÜZ EĞİTİME HAYIR’’ MİTİNGİNE KATILDI
BAŞKAN ALTINOK ÖZ “ATATÜRK’SÜZ EĞİTİME HAYIR’’ MİTİNGİNE KATILDI

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen “Atatürk’süz Eğitime Hayır” mitingine katıldı.

 

Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlenen mitinge, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; çok sayıda CHP Milletvekili, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Kartal Şube Başkanı Gürsel Öğüt katıldı. Miting İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

 

ADD Genel Başkanı’ndan ‘Laik Eğitim’ Vurgusu

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan Kadıköy’de toplanan kalabalığa seslendi.  Çölaşan, “Cumhuriyetin eğitimi laik eğitimdir. Laik, bilimsel, ulusal, kamusal ve karma… Devlet eğitimi üstlenir, parasız eğitimdir. Kız çocuklarımızla erkek çocuklarımız ayrılmaz, hep birlikte geleceği birlikte kurarlar. Bilimseldir. Çünkü sorgulayıcı aklı öne geçirir. İnsanı insan olarak, tarikatların etkisi altında kalmadan, biat etmeden özgür olarak bilgiye sahip olmak, oyunu ve kararlarını verebilmek için yetiştirilir.” dedi.

 

Çölaşan sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye Cumhuriyeti bütün Ortadoğu’da, bütün İslam ülkeleri içerisinde tek laik ülkedir. Bu nedenle demokrasiyi kurmuştur. Demokrasinin yaşaması için aydınlık bir Türkiye, çağdaş bir Türkiye, temel hak ve hürriyetlere saygılı bir Türkiye, çağdaş insan, çağdaş toplum ve çağdaş demokrasi… Bunu yaşatmak için laik eğitimi benimsemiştir. Cumhuriyetin eğitimi laik eğitimdir. Uzun süredir laik eğitim bize unutturulmaya çalıştırıldı.”

 

 

Galeri
📆 25 Eylül 2017 Pazartesi 13:22   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR