MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Başkan Altınok Öz, Bayburt Baksı Müzesi’ni Ziyaret Etti
Başkan Altınok Öz, Bayburt Baksı Müzesi’ni Ziyaret Etti

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Bayburt Baksı Müzesi’ni ziyaret etti, sanatçıların eserlerini yakından inceledi.

 

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz, kardeş belediyeleri ziyaret etmek ve bazı temaslarda bulunmak amacıyla sürdürdüğü Erzincan temaslarının son gününde Bayburt’a geçti. Başkan Altınok Öz ve beraberindeki heyet ressam ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın, doğduğu yer olan Bayburt’un Bayraktar Köyü’nde kurduğu Baksı Müzesi’ni gezdi. Ziyarette, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Başkan Altınok Öz’e ve beraberindeki heyete Baksı Müzesinin kuruluşu hakkında bilgiler verdi. Ardından Başkan Altınok Öz ve beraberindeki heyete ressam akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan müzede bulunan sergi salonunda çeşitli sanatçılara ait eserleri ve faklı dönemlere ait eserleri tanıttı.

 

Başkan Altınok Öz: “Gençler kültürlerini ve tarihlerini iyi bilmeli”

 

Baksı Müzesi gezisinin ardından bir değerlendirme yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Baksı  müzesinin kültürleri tanıtmada önemli bir rol üstlendiğini ifade ederek, “Erzincan gezimizin ardından Bayburt’a geldik. Burada çok değerli hocamız Prof. Dr. Hüsamettin Koçan doğduğu yere bir müze kurdu. Bu müzede sanatçıların eserleri sergileniyor  ve değişik projeleri bölge halkı için hayata geçiriyor. Burada tarihe tanık eden eserler bizlere ışık tutuyor. Bizde sevgi ve barışın dili ile Kartal’da yaşayan herkesi ‘Kartal’ı seviyorum’ düşüncesinde buluşturduk. Kültür-sanat adına önemli çalışmalarda bulunduk. Bilimsel kazı başlatan ilk belediye olduk. Dragos’ta yapılan bilimsel kazı ile geçmiş tarihimize sahip çıktık. Kartal’ın dünden bugüne bilinmeyenleri aydınlanırken geleceğinin de güzel olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

📆 26 Eylül 2014 Cuma 12:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR