MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » BAŞKAN ALTINOK ÖZ ERDAL İNÖNÜ’YÜ ANMA ETKİNLİĞİNE KATILDI
BAŞKAN ALTINOK ÖZ ERDAL İNÖNÜ’YÜ ANMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; İstanbul Kültür Üniversitesi ile Sevinç-Erdal İnönü Vakfı tarafından düzenlenen ‘9’uncu Erdal İnönü Anma Günü’ etkinliğine katıldı.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi ve Sevinç-Erdal İnönü Vakfı tarafından düzenlenen ‘9’uncu Erdal İnönü Anma Günü’ etkinliğine;  Başkan Altınok Öz, eşi Feray Öz ile katıldı. Eşi Feray Öz ile birlikte İstanbul Kültür ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Sıdıka Semahat Demir’in odasında Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü ile bir araya gelen Başkan Altınok Öz, görüşmenin ardından Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’ne geçti.


14c55cfd-3820-4a92-b94c-22f08206c659 a796748c-47f1-4aa7-a5f9-862f92f25066

Anma etkinliğinin açılış konuşmasını yapan rektör Prof. Dr. Sıdıka Semahat Demir; ortak duygunun İnönü’ye duyulan şükran, özlem ve saygı olduğunu belirterek şunları kaydetti: “2007 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Erdal İnönü’yü rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz. İnönü, başarılı bir bilim ve siyaset adamı olmasının yanı sıra insancıl ve mütevazı tavrı ile de ön plandaydı. İlericiliği, aydın kişiliği ve temiz siyaset anlayışıyla, bilim ve politika dünyasında derin izler bırakan Erdal İnönü, tanımaktan onur duyduğum bir isimdir. İstanbul Kültür Üniversitesi olarak Prof. Dr. Erdal İnönü’nün, ismini yaşatmayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı bir görev biliyor ve bundan büyük onur duyuyoruz.” 

 

Anma etkinliğinde Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü, katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Bu 9. toplantımız. Adeta gelenekselleşti. 2007 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’nden bir heyet gelip, böyle bir proje sunmuşlardı. Biz de vakıf olarak memnuniyetle kabul ettik. Çok güzel bir şekilde yürütülüyor. İstanbul dışından gelen konuklarımız da var. Büyük bir özveriyle toplantılara katılıyorlar. Katılımınız için teşekkür ediyor, gelecek yıl yine bekliyoruz.”

Galeri
📆 22 Şubat 2016 Pazartesi 11:12   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR