MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Manşet, Politika, Toplum » Başkan Altınok Öz’den Muhtarlara Teşekkür Plaketi
Başkan Altınok Öz’den Muhtarlara Teşekkür Plaketi

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, muhtarlarla 2009-20014 döneminin 60. toplantısını Kartal Belediyesi yeni hizmet binasında yaptı. Başkan Altınok Öz, “Muhtarlarımız bizim mahallelerdeki temsilcilerimiz. Gözümüz kulağımız. Beraberce çok güzel hizmetlere imza attık. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizler de hakkınızı helal edin” dedi.

 

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün başkanlığında yapılan 60’ıncı muhtarlar toplantısına Başkan Yardımcıları, Başkan Danışmaları, Birim Müdürleri, Kartal Belediyesi CHP Meclis üyeleri de katıldı. Sabah saat 8.00’de her zaman olduğu gibi toplantıya katılan Atalar Mahalle Muhtarı Ahmet Ceylan, Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı Arif Koç, Hürriyet Mahalle Muhtarı Ferhat Aslan, Yakacık Yeni Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş, Orhantepe Mahalle Muhtarı Kemal Tatlı, Cevizli Mahalle Muhtarı Mehmet Tirgil, Gümüşpınar Mahalle Muhtarı Miktat Gürsel, Kordonboyu Mahalle Muhtarı Niyazi Çom, Topselvi Mahalle Muhtarı Ramazan Keklik, Esentepe Mahalle Muhtarı Recep Elvan, Çarşı Mahalle Muhtarı  Çetin Turan, Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner  Eker, Yeni Mahalle Muhtarı Haydar Uzun, Petrol İş Mahalle Muhtarı Cevdet Aslan, Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu, Soğanlık Orta Mahalle Muhtarı Salim Coşar, Karlıktepe Mahalle Muhtarı Dursun Sınırtaş  tek tek söz alarak konuşma yaptılar. Toplantıya muhtar çalışanları da katıldı.

 

 

 

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN EN ÖNEMLİ AYAĞI MUHTARLAR

 

 

Toplantı öncesinde 60 ay boyunca her ay yapılan muhtarlar toplantılarından özet kamera görüntüleri izlendi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Beş yıl beraber güzel anılarımız oldu. Muhtarlarımızın arasından bir tane belediye başkan adayı, bir tane de meclis üyesi adayımız çıktı. Sivil toplum örgütlerinin en önemli ayağı muhtarlar. Alana hâkimiyetimiz muhtarlarımız sayesinde olmuştur. Sizlerden aldığımız bilgilerle çok güzel hizmetlere imza attık. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

muhralrlar-plaket-1

 

MUHTARLAR TOPLANTILARIMIZ İLE ÖRNEK BELEDİYE OLDUK

 

 

Muhtarların bir ilçe için önemine vurgu yapan Başkan Altınok Öz, “ 60 ay hiç aksatmadan sizler katılarak; bizler de bu toplantıları düzenleyerek örnek olduk. Her şeyi başardık diyemeyiz; eksikliklerimiz de olmuştur. Ama iyi niyetle hizmet için çalıştık. Herkese ve her kesime her mahalleye hizmet taşımak için çalıştık. 230 proje ürettik çoğunu başardık, yeni projelerimizle geleceğin Kartal’ını inşa ediyoruz. Biz sosyal demokratız. Sosyal Belediyeciliği benimser ve o yönde uygulamalar yaparız. Bizlerin çalışmaları ve projeleri gelecek kuşaklar içinde yol gösterici olacaktır. İnsanları düşünceye sevk eden kültür-sanat politikalarından asla vazgeçilmedik. Düşünemeyen bir toplum ekonomi, siyaset ve sosyal hayata da yön veremez. Bunun tek yolu da eğitimdi, kültürdür, sanattır” dedi.

 

 

BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E MUHTARLARDAN TAM DESTEK

 

Tüm muhtarlar tek tek söz alarak konuştu yeni dönemde aday olmayacağını belirten muhtarlardan Kemal Tatlı, “Sevgili Başkanımı ve toplantıya katılan tüm katılımcıları saygıyla selamlıyorum. 30 yıllık muhtarlık dönemimde huzur içinde zevkle, şevkle, aşkla geçirdiğim 5 yıl için ve Kartal’a yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı Allah sizden razı olsun” dedi.

 

 

Muhtar Niyazi Çom, “34 yıldır muhtarım. Birçok Başkanla çalıştım ama en güzel çalışma ortamı bulduğum, en huzurlu çalıştığım dönem Altınok Başkanımın dönemi oldu. Bize her hususta yardımcı oldunuz, her isteğimizi yerine getirdiniz. Yeni muhtar arkadaşlarımız bilmez; bizi belediyeden kovan başkanlar oldu. Belediyeye giremediğimiz zamanlar oldu. Bunları unutmuyoruz. 6 metre yerde 25 sene oturduk, muhtarlık binası yapılmadı. Başkanımız muhtarlık binası olmayan tüm muhtar arkadaşlara bina yaptı. Başkanımızı çok seviyoruz ve destekliyoruz, kazanacağına eminiz” dedi. Muhtar Niyazi Çom eşinin göz nuru el emeği yaptığı Galatasaray atkısıyla fesi Başkan Altınok Öz’e hediye etti.

 

 

Muhtar Ahmet Ceylan, “5 yıl boyunca çok güzel anılarımız oldu. Sorunlarımızı Başkanımıza ilettik, başkanımız da sorunlarımızı çözdü, çözmeye çalıştı, Biz yıllarca değişik belediye Başkanlarıyla çalıştık ama sizin kadar hiçbiri bize yakın olmadı. Bizlere olan yakınlığınız, ilginizden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi. Katılımcı tüm muhtarlar yapılan uyumlu çalışma ve işbirliği için teşekkür ettiler ve başarı dilediler.

 

 

BAŞKAN ÖZ’DEN KARTAL MUHTARLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

 

 

Kartal muhtarlarının teşekkür ve başarı temennilerinin ardından Başkan Altınok Öz, 2009-2014 döneminin anısına hizmetlerinden dolayı muhtarlara birer teşekkür plaketi takdim etti. Duygulu anlar yaşanan toplantıda bazı katılımcıların göz yaşlarına hakim olamadıkları görüldü. Bazı muhtarlar yeni dönemde aday olmadıklarını ve görevleri süresince mahalleleri için ellerlinden gelen hizmeti yaptıklarını ifade ettiler. Anlamlı ve güzel bir toplantı ile 60’ıncı muhtarlar toplantısı tamamlandı.

 

 

 

 

Galeri
Etiketler: ,
📆 04 Mart 2014 Salı 11:55   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR