MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Toplum » BAŞKAN ALTINOK ÖZ’ÜN RÜYASI GERÇEKLEŞTİ.
BAŞKAN ALTINOK ÖZ’ÜN RÜYASI GERÇEKLEŞTİ.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, “Yerinde Dönüşüm ve Deprem Dönüşüm” rüyası gerçekleşti.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün girişim ve çabaları ile süren çalışmalar sonunda Tüm Emek İş Sitesi’nde sona gelindi. Kartal’da vatandaşların haklarını koruyarak yenileşme sürecinde yapılacak çalışmalara destek veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün katkıları ile gerçekleşen dönüşüm sürecinde Tüm Emek İş Sitesi’nin kontrollü patlatma sonucu yıkımı gerçekleşti.
Kartal’da “Yerinde dönüşüm, yerinde çözüm” ilkesiyle yola çıkan ve Kartal halkının ikamet ettikleri yerde yaşamlarını sürmesini hedefleyerek “Yerinde dönüşüm projesini” hayata geçiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün rüyası Marmara Depremi’nin 14. Yılında Kartal’da gerçekleşti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kartal Belediyesi’nin ortak çalışmaları ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün girişim ve çabaları ile Kartal Soğanlık Yeni Mahalle Baltacı Mehmet Paşa Sokak’ta bulunan  12 katlı 6  blok 332 daireden oluşan sitenin 4’ü  tek tarafa yatırma yöntemi yerine, olduğu yere çökertme tekniği uygulanarak kontrollü patlatma  yöntemiyle yıkımı gerçekleşti.
Site sakinlerinden Başkan Öz’e teşekkür
Gerçekleştirilen yıkım sırasında Tüm Emek  İş Sitesi’nde yıllardır oturan vatandaşlar patlama anını  gözyaşları içerisinde izlediler. Duygu dolu anların ardından Tüm Emek İş Sitesi sakinleri, yıkım törenini yakından izleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e yerinde dönüşüme sunduğu katkılarından dolayı teşekkür etti.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde yıkım alanına geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yetkililerini tebrik ederek, yıkım alanını gezdi ve bilgi aldı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yıkım alanında yaşanan bu tarihi anı ölümsüzleştirmek için emeği geçen mühendisler ve belediye personeli ile fotoğraf çektirdi.
Binaların yıkımı sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iş birliği yapan Kartal Belediyesi tarafından da çevrede duyurular yapılarak gerekli güvenlik tedbirleri alındı. Kartal Belediye Zabıtası ve Kolluk Kuvvetleri yıkımdan 5 saat öncesinden  güvenlik çember alanında bulunan çevre nüfusunun tahliyesini gerçekleştirdi. Yıkım esnasında çıkacak olan toz bulutunu minimuma indirgemek adına İtfaiye araçlarına takviye olarak yıkım yerinde Kartal Belediyesi’ne ait su tankerleri de yer aldı. Ayrıca olası Acil Müdahalelere yardımcı olabilmek adına İl Sağlık Ambulanslarına ek olarak Kartal Belediyesi’ne ait sağlık araç ve ekipleri de hazır bulundu.
“Deprem Dönüşüm ve Yerinde Dönüşüm Devam Edecek”
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili  Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Şube Müdürü Bülent Babaoğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Ayyıldız, Milliyetçi Hareket Partisi Kartal İlçe Başkanı Metin Özipek, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, Kartal Kent Konseyi Başkanı İbrahim Yazıcı, Tüm Emek İş Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Doğan, Tüm Emek İş Sitesi Sakinleri,  Kartal Mahalle Muhtarları ve Kartallıların katıldığı  yıkımda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da  dönüşüm uygulamalarının 4 yılda gerçekleştiğini ifade ederek; “Yerinde Dönüşüm, Deprem Dönüşüm ve Kentsel Dönüşüm” uygulamalarının sürdüğünü ve ileriki dönemlerde de devam edeceğini belirtti.

📆 18 Ağustos 2013 Pazar 13:18   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR