MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2022
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Başkan Kılıç imamlarla kahvaltıda buluştu
Başkan Kılıç imamlarla kahvaltıda buluştu

Başkan Kılıç imamlarla kahvaltıda buluştu

 


Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, cami imamları ve dernek yöneticileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

 
Pinhan Restoran’da gerçekleştirilen sabah kahvaltısında, yaklaşan Muharrem ayı öncesi yapılacak etkinliklerle, camilerin sorunları, imamların istek ve talepleri dinledi. Sorunları tek tek dinleyerek not alan Ali Kılıç, yaptığı konuşmada, “Zaman zaman bir araya gelerek cemal cemale sizlerle sohbet edip sorunlarınızı dinliyorum.

 

 

Artık bunları geleneksek hale getirmeye başladık. Bu buluşmalarımızda birbirimizle bir şeyler paylaştıkça, konuştukça Maltepe’de güzellikleri gerçekleştireceğiz. Hiç birimizin birbirine yan gözle bakmak, gönül koymak gibi bir lüksü yok. Biz bu ülkeyi, bize bağışlayan atalarımıza borçluyuz. O nedenle bir şeyler yaparken bu bilinçle hareket etmeliyiz. Benim sizlerle yaptığım buluşmaların amacı sadece konuşmak değil, yüz yüze gelmek birbirimizin gönüllerine dokunmak, dertlerine deva, sevinçlerine ortak olmak. Sizlerle yaptığımız her toplantıdan ben ve ekibim çok şey öğreniyoruz. Bu nedenle daima sizleri dinliyorum. Ben Maltepe’nin kardeşiyim ağabeyiyim, hizmetçisiyim” dedi.

 
“TAZİYE VE SAĞLIK EKİBİ KURDUK”

 
İnanç önderlerinin topluma hizmet noktasında önemli görevler gördüklerini de ifade eden Kılıç, “Sizler günde 5 kez toplumla bir araya geliyorsunuz. Bu toplumun çimentoları sizlersiniz. Vatandaşlar bizim ayağımıza gelmeyecek, biz vatandaşların ayağına gideceğiz diyerek, mahallelerimizde toplantılar gerçekleştirdik. İnanç Koordinatörümüz Murat Korkmaz’ın eşliğinde bir taziye ekibi kurduk. Cenaze sonrası evlere giderek, acılı ailelere destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca evlerde bakıma muhtaç olan yaşlı anne-babalarımız için bir sağlık ekibi kurduk, onların kişisel bakımlarını gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

 
KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 5 KRİTER

 
Maltepe’deki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da katılımcılara bilgi veren Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti:

 
“Bizim kentsel dönüşümdeki temel anlayışımız, beş kriterden oluşuyor. Birincisi, ada bazında kentsel dönüşüm yapmak istiyoruz. İkincisi, evlerin çatılarına yağmur suyu biriktirecek paneller kurmayı düşünüyoruz. Üçüncüsü, çatılara güneş panelleri kurmak istiyoruz. Dördüncüsü ve en önemlisi binalara otopark zorunluluğu getiriyoruz. Sonuncusuysa, artık çöplerimizi yer altına alıyoruz.

 

 

Kimse birbirini kandırmasın arkadaşlar, eğer çok katlı binalar istersek rüşvet çoğalır, hiçbir müteahhit kazanamayacağı projeye girmez. Gerekli bakanlıklarla, Anakent Belediye Başkanımız sayın Kadir Topbaş’la da konuştum, onlar da ada bazında kentsel dönüşüme sıcak bakıyorlar. Biz bu amaçla her mahalleden, 25 kişilik bir danışma kurulu kuruyoruz. Bu danışma kurulunda, başkan yardımcılarım, belediyemiz müdürleri, eski ve yeni meclis üyeleri, mahalleli olarak sizin önerdiğiniz kanaat önderleri, mimarlar, mühendisler, odalar, büyükşehir belediyesinden gelecek görevliler ve en önemlisi sizler yer alacaksınız.”

 

 
“FUAR PROJESİ ELİMİZDEN KAYIP GİTMESİN”

 
Uyuşturucuyla mücadele merkezleri kuracaklarını ve bu projeyi çok önemsediğini belirterek konuşmasını sürdüren Kılıç, işsizliğin çözümü için herkesi, Maltepe Uluslarası Fuar ve Kongre Merkezi projesine destek vermeye davet etti. Kılıç, bu proje gerçekleşirse yılda 2.5 milyon ziyaretçinin Maltepe’ye geleceğini ve esnafın yüzünün güleceğini belirterek, “Bu fuarımızda binlerce insanımız iş bulacak. Yeni iş sahaları açılacak, esnafımız kazanacak. Almanya ve Türkiye’deki yetkililerle bu fuarı konuştuk. Uluslararası firmalardan Sony, bu projemize büyük ilgi gösterdi ve sponsor olmak istediğini belirtti. Fuar projesi için bütün koşullar uygun. Bir fuarda en önemli şey ulaşım. Seçtiğimiz yer hem otoyollara yakın, hem havaalanına, hem de Marmaray’a yakın. Aynı zaman Anakent Belediyesi ile görüştük. O noktada bir havaray projesi de gerçekleştirilerek, denizle bağlantı sağlanacak. Fizibilite çalışmaları devam ediyor, istiyorum ki bu proje Ali Kılıç’ın değil bütün Maltepelilerin projesi olsun. Siz bana destek verin. Seçimler yaklaşıyor, siyasilerin kapısını aşındırın, ben de Cumhurbaşkanı’na kadar giderek bu projeyi anlatayım. Maltepemizin kurtuluşu burada. Şimdi ben pimi çektiğim için, herkes bu projeye gözünü dikti. Bu proje Maltepemizden gitmesin. O yüzden sık sık anlatarak konuyu gündemde tutmaya çalışıyorum. Bu proje, bizlerin, çocuklarımızın geleceği” diye konuştu.
Son olarak Hristiyanların Noel Bayramı ile Alevi ve Caferi vatandaşlarımızın matem ayı Muharrem’de yapılacaklar hakkında da bilgi veren Kılıç, imam ve yöneticilerle tek tek tokalaşarak, her türlü sorunlarının çözüleceğini söyledi.

📆 21 Ekim 2014 Salı 16:33   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR