MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Manşet, Spor, Toplum, Tuzla » Başkan Yazıcı: Spor, Büyük Hedeflerin Altyapısıdır
Başkan Yazıcı: Spor, Büyük Hedeflerin Altyapısıdır

 

Türkiye Taekwondo Federasyonu yöneticileri ve hakem heyetini ağırlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sportif ve kültürel faaliyetler ile bütün sosyal belediyecilik hizmetleriyle beraber, devletin ve milletin ortak yürütmüş olduğu bu çalışmalar, dünyada global olmak, cihanşümul olmak, 3 kıtaya hükmetmek gibi bir idealin yapı taşlarıdır. Bu ancak böyle başarılır.” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili Dr. Oktay Durmaz, Türkiye Taekwondo Federasyonu Asbaşkanı Zekeriya Tutar, Türkiye Taekwondo Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Mustafa Bulut ve hakem heyetini Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde ağırladı.

Tutar, Yazıcı’ya Teşekkür Etti
Tuzla Belediyesi’nin spora verdiği öneme dikkat çeken Taekwondo Federasyonu Asbaşkanı Zekeriya Tutar, “Tuzla’da taekwondo sporunu yapan 1500’ün üzerinde lisanlı sporcumuz var. İstanbul’da bu sayıya ulaşmış bir kulüp olmadığını biliyorum. Bize bugüne sporda desteklerini esirgemeyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyorum, desteğinin devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Spor, Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durmak İçin Fırsattır
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sporun gençler için önemli bir fırsat olduğuna değindi. Geleceğe hazırlanan bir toplumun sporu göz ardı etmemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yazıcı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Belediye Başkanı, şehrin emanet edildiği kişidir. Şehre emanet mantığıyla baktığımızda, bireyin geleceğe dair yetiştirilmesi gereken bir değer olduğunu da, bu bireyin her anlamda tam donanımlı olması gerektiğini, 15-20 yıl sonraki geleceğimiz için o tohumu oluşturmanın da bize emanet edildiğine inanıyoruz. Toplumu dizayn ederken hangi sosyolojik tabanda olursa olsun, hangi kültürden olursa olsun bizim o topluma insani ve evrensel değerlerde vermemiz gereken hizmetler olduğuna inanıyorum. Spor, kardeşlik duygusunu pekiştirirken kötü alışkanlıklardan uzak durmak için de bir fırsattır. Gençlerimiz de o hormonal dönemde Uzakdoğu sporlarına çok yakın oluyor. Uzakdoğu sporlarıyla sabretmeyi, savunmayı öğreniyorsunuz. Sporun gençlerimize çok önemli katkı sağladığına inanıyorum. Tuzla Belediyesi olarak, geleceğimiz adına sporun çok önemli bir fonksiyonu olduğuna inanıyoruz. İlçemizdeki spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya, destek vermeye devam ediyoruz.”

Uzun Vadeli Hedefin Yolu Spordan Geçiyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sportif faaliyetlerin yansımasının kısa vadede fark edilmese de uzun vadedeki önemini vurguladı. Başkan Yazıcı, “Sağlıklı bireyler, geleceğe iyi hazırlanmış bir toplum için çabamızı sürdüreceğiz. Bu çabalar kısa vadede sonucu görülmeyen, uzun vadede aslında bir toplumun yerleşik düzenini alması, dünyada bir hak ve hukuk, gelecek iddiasının temel taşlarıdır. Sportif ve kültürel faaliyetler ile bütün sosyal belediyecilik hizmetleriyle beraber, devletin ve milletin ortak yürütmüş olduğu bu çalışmalar, dünyada global olmak, cihanşümul olmak, 3 kıtaya hükmetmek gibi bir idealin yapı taşlarıdır. Bu ancak böyle başarılır. Devletlerin tarihinde 5-10 yılın hiçbir önemi yoktur.  20 yıl, 30 yıl sonrasının hedefine ulaşmanın yolu da bu organizasyonlardır, sivil inisiyatiflerdir.” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’nın futboldan su sporlarına, Uzakdoğu sporlarından üniversitelerin sportif faaliyetlerine uzanan geniş yelpazede önemli bir altyapıya sahip olduğunu söyledi.

Fahri Tuzlalıyım
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili Dr. Oktay Durmaz ise konuşmasında, “Tuzla’da oturmuyorum ama kendimi fahri Tuzlalı gibi görüyorum. Tuzla’yı sportif faaliyetlerdeki başarısından dolayı kutluyorum. Buna öncülük eden Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Size her gelişimizde bizi geri çevirmediniz, destek oldunuz, teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

 

Etiketler: ,
📆 22 Ekim 2013 Salı 12:38   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR