MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Manşet, Politika, Toplum, Tuzla » Başkan Yazıcı’dan Hobi Bahçesi ve Yaşlılar Merkezi Müjdesi
Başkan Yazıcı’dan Hobi Bahçesi ve Yaşlılar Merkezi Müjdesi

Yaşlılar Haftası yemeğinde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Yaşlılarımızı evinden alıp bir araya getireceğimiz, yaşlılarımızın kendi akranlarıyla sohbet edebileceği, hobi bahçelerinde zaman geçirebileceği, akşam da evine bırakılabileceği bir ortam hazırlıyoruz” dedi.

 

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi ve Yaşlılar Birimi, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yaşlılar Komisyonu işbirliğiyle Yaşlılar Haftası nedeniyle yemekli program düzenlendi. Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe AK Parti İstanbul Milletvekili Bilal Macit, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci ile Tuzla’da yaşayan yaşlı vatandaşlar katıldı.

 

yazıcı-hobi-bahcesi-yasam-merkezi

 

Tecrübenizle Geleceği Planlıyoruz

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yemekte selamlama konuşması yaptı. Yaşlıların bilgi, birikim ve tecrübesiyle topluma rehber olduğuna değinen Başkan Yazıcı, “Bizim için her zaman, geleceğe dair, geçmişten gelen birikimleriyle teminatımız, büyüğümüz ve her zaman önünüzde eğilip elinizi öpmekten onur duyduğumuz değerli büyüklerim, biz sizi büyüğümüz olarak görüyoruz. Yaşlı kelimesi hayatını hiç bir şey yapmadan, kendi kendine geçen insanlar için geçerli. Siz, değerli birikimlerinizle bizim büyüğümüzsünüz. Sizlerin tecrübesiyle biz geleceği daha güzel planlayabiliyoruz. Sizden almış olduğumuz tecrübelerle gelecekte daha önemli işler yapmak ve toplumumuzun daha güzel bir geleceği elde etmesi için gayret sarf ediyoruz.” dedi.

 

 

Aile Yapısı Toplumun Geleceğini Etkiliyor

 

Ailenin toplumdaki önemini vurgulayan Başkan Yazıcı, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bizim inancımıza göre anne ve babaya “Öf” demek bile günahtır. Anne ve babayı dinleyen insanların, anne-baba ve büyükleriyle beraber iyi ilişkiler içerisinde bir aile oluşturursak, toplumun geleceği de bu yönde şekilleniyor. Toplumun çekirdek yapısı ailenin yapısı bozulunca hiçbir şey arzu edilen şekilde olmuyor. Bu yapı düzgünse toplum gerçekten mükemmel oluyor. Bütün değerlerimiz açısından, adaletin de, huzurun da, kardeşliğin de, sevginin de toplumda geleceğinin olmasının tek yolu, ailede bunu gerçekleştirmekte oluyor. Ailede bunu geliştirip topluma yayabilirseniz, ülkenizin ve milletinizin birlik ve beraberlik içinde, birbirini seven, anlayan, empati yapan, gelecekte de bu mutluluğu en güzel şekilde paylaşan çocuklarımız ve torunlarımız olan bir toplum meydana getirebiliriz. Herkes aynı düşünmese bile o ailedeki iyilik, güzellik ve o pozitif enerji bütün topluma yayılacaktır. Annesine, babasına, ailesine, büyüğüne yaşlısına saygı göstermeyen bir insanın, başka birisine saygı göstermesini beklemeyin. Eğer ki büyüğüne o sevgiyi, saygıyı, muhabbeti besleyebiliyorsa ancak bir başkasının yerine kendini koyabilecek o özelliği ortaya koyabiliriz. Büyüklerimizle beraber bütün farklılıklarımızı zenginlik görüp ama birbirlerine sıkı sıkıya sarılmış bir toplum olmayı arzuluyoruz.”

 

BASKAN-YAZICI-hobi-bahcesi

 

Hobi Bahçesi ve Yaşlılar Merkezi Müjdesi

 

Hobi Bahçesi ve Yaşlılar Merkezi projesi hakkında da bilgi veren Başkan Yazıcı, “Biz yaşlılarımız için sabah kalktığında kendi akranıyla beraber olabileceği bir mekan hazırlıyoruz. Yaşlılarımızı evinden alıp bir araya getireceğimiz, yaşlılarımızın kendi akranlarıyla sohbet edebileceği, hobi bahçelerinde zaman geçirebileceği, akşam da evine bırakılabileceği bir ortam hazırlıyoruz. Yaşlanınca en çok ihtiyaç duyulacak konulardan birisi, sohbet edebilecek birisini bulabilmektir. Yaş farkından dolayı iletişimde sıkıntılar olabiliyor ama yaşlılarımızın kendi yaşıtlarıyla sohbet edebileceği, toprakla uğraşabileceği bir mekan yapıyoruz. Şu anda binası bitti. Çevre düzenlemesi ve iç dizaynı yapılıyor.” şeklinde konuştu.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konuşmasının ardından tüm yaşlıları masasında ziyaret ederek çiçek hediye etti.

 

📆 24 Mart 2014 Pazartesi 13:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR