MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Sağlık, Toplum » Belediyeden Maltepeli kuaförlere hijyen eğitimi
Belediyeden Maltepeli kuaförlere hijyen eğitimi

Maltepe Belediyesi’nin “Daha sağlıklı, daha mutlu Maltepe” sloganı altında başlatmış olduğu hijyen eğitimlerinin üçüncüsü de gerçekleştirildi. Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından kuaförlere verilen eğitim, ilerleyen günlerde geniş katılımlarla devam edecek.

 

Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ilk ikisi gıda işletmelerine yönelik olarak verilen hijyen eğitimi, Maltepe’de bulunan kuaför ve berberlere yönelik olarak da düzenlendi. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) düzenlenen eğitimde, kuaför ve berberlere, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan hemşire Ömür Güden tarafından,  “salon düzeni”, “iyi meziyetlere sahip yetişkin ve profesyonel bir kuaför nasıl olmalı”, “kuaför hizmetlerinde temel hijyen prensipleri”, “işyeri hijyeni”, “bakteriler nedir, nasıl çoğalır, nasıl hasta eder ve nerede bulunur”, “kuaförlerde temizlik ve dezenfeksiyon”, “temizlik ve hijyen konusunda bilinmesi gerekenler”, “sterilizasyon yöntemleri”, “kişisel temizlik” ve “iş kazaları ve hastalıklardan korunma” konularında seminer verildi. Ayrıca seminerlere katılanlara Maltepe Belediyesi tarafından hazırlatılan “Kuaförlükte Hijyen” başlıklı 20 sayfalık bir kitapçık da verildi.

📆 12 Şubat 2015 Perşembe 13:08   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR