MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Genel, İlçeler, Manşet, Pendik, Toplum » Benim gözümle Pendik Fotoğraf sergisi
Benim gözümle Pendik Fotoğraf sergisi

Sosyal Medyada yarışan Pendik fotoğrafları sergileniyor

 

 

Merakla beklenen yarışma sonuçlandı

Sosyal ağlar üzerinden #BenimGözümdenPendik etiketiyle düzenlenen sosyal medya fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. Üç kategoride (Facebook, Twitter ve İnstagram) 01-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışmada en çok beğeni ve retweet alan fotoğraflar sonucu belirledi.

 

Pendik Belediyesinin Facebook, Twitter ve İnstagram üzerinden 01-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği “Benim Gözümden Pendik” Sosyal Medya Fotoğraf Yarışmasının kazananlar belli oldu. 25 günlük sürede Facebook, Twitter ve İnstagram sosyal medya platformlarından birçok Pendik fotoğrafı kullanıcılar tarafından paylaşıldı. Facebook ve İnstagram’da beğeni, Twitter’daysa fotoğrafın atıldığı tweetin retweet sayısı üzerinden yapılan değerlendirmede en çok beğeni ve retweet alan fotoğraflar yarışmada kazananları belirledi. Yarışma için paylaşılan fotoğrafların genellikle marina, sahil ve deniz kenarında çekilen fotoğraflardan oluştuğu görülürken Pendik’in sahil kısmının fotoğraf çekmek için en çok sevilen yerler arasında olduğu görülüyor.

unnamed-2
Yarışmanın etkileşim rakamlarıyla bir hayli dikkat çekici. Facebook’ta fotoğrafların beğenisi için oluşturulan albüm 122 bin görüntülenme alarak sayfa beğeni oranının altı katı üzerinde etkileşim aldı. #BenimGözümdenPendik etiketinin Twitter ve İnstagram’da da toplam erişim rakamı 300 bin civarında! Yarışma Pendik’te sosyal medya kullanımının gündelik hayatın bir parçası olduğunu ve insanların Pendik’in en güzel yerlerini fotoğrafladığının en büyük göstergesi oldu.

 

İşte ilk üçe girenler
Facebook’ta 65 fotoğraf değerlendirmeye alındı. Pendik Belediyesi Facebook Fan Sayfasında oluşturulan albüm üzerinden en çok beğeni alan ilk üç fotoğraf belirlenerek yarışmanın kazananları belirlendi. Yarışmada Facebook’ta hilesiz en çok beğeni alan “Fatih Başerdem” yarışmanın Facebook Etabında birinci oldu. “Merve Bozdaş” ikinci ve “Dursun Palut” da yarışmanın üçüncüsü oldu.
Twitter’da 32 kişinin #BenimGözümdenPendik etiketiyle attığı Pendik fotoğraflarının bulunduğu tweetler değerlendirmeye alınırken  “Meryem Güçlü” birinci, “Osmanlıca Yazan Adam” kullanıcı adlı yarışmacı ikinci ve “Betül Kocayel” de üçüncülüğü kazandı. Hile yaparak bot hesaplarla ve retweet satın alınarak yapılan retweet sahipleri diskalifiye edildi.
Yarışmada en çok katılım popüler fotoğraf paylaşım sosyal ağı İnstagram’da gerçekleşti. Yarışmanın İnstagram Etabında #BenimGözümdenPendik etiketiyle 183 fotoğraf en çok beğeniyi alabilmek için kıyasıya yarıştı. En çok beğeni alan fotoğrafların arasında yapılan değerlendirmede “Orkun Tombul” yarışmanın İnstagram birincisi oldu. “Kelleelde” kullanıcı adlı yarışmacı ikinci ve “Merve Nernekli” yarışmanın İnstagram Etabında üçüncü oldu.

Hile yapan kullanıcılar diskalifiye edildi
“Benim Gözümden Pendik” Sosyal Medya Fotoğraf Yarışmasına katılan tüm fotoğrafların en adil şekilde değerlendirilmesi için fotoğraf paylaşanların profilleri, takipçileri ve yarışmaya katıldıkları fotoğrafların kendilerine ait olup olmadıkları detaylı şekilde incelendi. Sadece yarışmalara katılmak için oluşturulan ve bot takipçi, beğeni yapabilme kabiliyetine sahip hesaplar yarışmadan diskalifiye edilerek yarışmanın en adil şekilde değerlendirilmesine özen gösterildi.

Ödül töreni 20 Haziran’da
Yarışmanın ödül töreni 20 Haziran Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde Belediye Başkanımız Dr. Kenan Şahin’in katılacağı törenle gerçekleştirilecek. Ayrıca yarışmada Facebook, Twitter ve İnstagram’da ilk üçe giren fotoğraflar 20-21-22 Haziran tarihleri arasında Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sergilenecek.

Galeri
📆 19 Haziran 2014 Perşembe 12:42   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR