MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Gençlik, Genel, Manşet, Toplum » BU EĞİTİMLE ÇOCUĞUNUZUN KİMYASI TUTACAK
BU EĞİTİMLE ÇOCUĞUNUZUN KİMYASI TUTACAK

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) hafta sonu eğitimini Atölye Çora işbirliğiyle İstanbul’da Avrupa yakasına taşıyor. Çocukları bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden EFK’nın Atölye Çora’da düzenleyeceği Kimya workshopu 1 Mart 2016 Salı günü 17:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Çocukların yaş grubuna bağlı olarak sahip oldukları farklı ihtiyaçlara göre düzenlenen workshopta 5-8 yaş arası çocuklar katılabilecek.

 

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), hafta içi sınıflarının yanı sıra hafta sonu workshoplarıyla da eğitimlerine devam ediyor. EFK merkezinde yoğun ilgiyle geçen eğitimlerin ardından Atölye Çora işbirliğiyle ilk defa Avrupa yakasındaki çocuklar için düzenlenecek Kimya workshop sınıfı ile çocuklar, yaparak öğrenme ve “neden” sorusunu deneysel yönden yanıtlayabilme fırsatı bulacak.

Karıştır, Birleştir, Keşfet!

Kimya workshopu çocukların içinde bulunduğu yaş grubuna bağlı olan ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılayabilmek için 17:00 – 18:00 saatleri arasında 5-8 yaş arası çocuklar için özel olarak hazırlanan içerikle gerçekleştirilecek. Sevimli Macun aktivitesi ile eğlenerek öğrenen çocuklar, moleküler bileşim, karışım, bileşik ve sıvı madde kavramlarını tanıyacak. Mühendislik tasarım süreçlerini eğlenceli aktiviteler eşliğinde kullanan çocuklar kendi maddelerini sentezleyerek materyallerin kimyasal özelliklerini keşfedecek.

STEM Metodu ile Eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

📆 22 Şubat 2016 Pazartesi 11:30   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR