MENÜ ☰
Kabotaj Bayramı kutlu olsun!necdet-cam-akademi
Temmuz 2022
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Toplum » Büyük Turan Hareketi Partisi hızla büyüyor
Büyük Turan Hareketi Partisi hızla büyüyor

EMİN ADIMLARLA HIZLA BÜYÜYEN BİR PARTİ

Büyük Turan Hareketi Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Erkut Yenigün, düzenlediği basın toplantısında, Büyük Turan Hareketi Partisi’nin Anıtkabir’de Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarını ziyaret ederek çalışmalara ağırlık verdiğini kaydetti. Erkut Yenigün, 2 Temmuz 2014’te resmi olarak kurulan Büyük Turan Hareketi Partisi’nin çok hızlı bir şekilde örgütlenmeye devam ettiğinin altını çizdi. Şu han itibarı ile 37 ilde teşkilatlandıklarını kaydeden Yenigün, “Bu ay sonuna kadar bütün il ve ilçelerin açılışı yapılacak. Atatürk’ün Musul, Kerkük, Selanik, Batı Trakya hayalini gerçekleştirmeyi ilke edinmiş bir kadromuz var. Bütün Turan topraklarını tek çatı altında Büyük Turan Birliği adı ile birleştirip tüm Türk dünyasının Kızılelma ülküsünü gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

AB’YE HAYIR TÜRK BİRLİĞİNE EVET 

Dünyadaki tüm Türk devletlerini bir çatı altında toplayarak, dünyaya hakim olmayı` amaç edinen Büyük Turan Hareketi Partisinin kuruluş amacının bu olduğunda söyleyen Yenigün biz Dil Ve Din gözetmeksizin her Türk’ü kucaklıyoruz. Dünya’da 300 milyon Türk olduğunu ve bu Türklerin muhakkak bir araya getirilmesi gerektiğini ve büyük bir Türk birliğinin kurulması gerektiğinede dikkat çeken Yenigün Partimizin bunu başaracağına gönülden inanıyoruz ve bu inançla yola çıkıyoruz çıktığımız bu yolda karalamalar,engellemeler,iftiralar olacaktır ama hiç bir tersine eylem bizi yıldırmayacak ve yolumuzdan döndürmeyecektir. Biz onurumuzla yola çıktık davamız bellidir bizim hiç bir zaman ayakkabı kutularımız,gemiciklerimiz ,evlerimizde kasalarda milyon dolarlarımız olmayacaktır dedi.
Ayrıca; Turan Hareketi Genel Başkan Vekili Erkut Yenigün, Turan Hareketi`nin Türkiye üstü bir siyaset anlayışı olduğunu dile getirdi. `AB`ye hayır, Türk Birliği`ne evet” sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Yenigün, “Ben Türk`üm diyen herkes yanımızda yer alabilir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk`ün ilkelerinden birisi olan `Turancılık` ilkesini hayata geçirip, dünyadaki tüm Türk Devletlerini bir çatı altında toplayarak dünyaya hakim olmak için partimizi kurduk” dedi.

📆 08 Ağustos 2014 Cuma 17:38   ·   💬 3 yorum   ·  

“Büyük Turan Hareketi Partisi hızla büyüyor” için 3 cevap

  1. Svetlana Araz dedi ki:

    Cengizhan dünyayi fet ederken sormuşlar: ”Neden bu boyda toprakları Sakin Okuyanustan Avropanın göbeğine kibi işkal edip topraklara sahip çıkmiyor’sınız? Demiş: Benim heç bir kesin topraklarında, zenginliyinde gözüm yok. Ben bu savaşları yaptım ki Türkler uyansınlar,birleşsinler diline sahip çıksınlar unutmasınlar ki TÜRK OLDUKLARINI! Birlik olsa bizleri heç bir devlet yıkamaz. Ne Türkmenimiz,ne Uygurumuz,ne Gagavuzumuz,ne Gırgızımız, Özbek ve türkmenimiz (Afganıstanda,Pakistanda,Hindistanda) zorluk çekmezler.Çoktan birliğin zamanı geldi.

  2. Ercan Kandemir dedi ki:

    Takip ediyorum.

  3. Alpago Turan dedi ki:

    Türklüge gelince, yüceltmek asaletimizi dünyaya yaymak güzel bir düsünce ama dünyaya hakim olmak düsüncesi beni biraz düsündürüyor. Bence dünyaya TÜRKLÜGÜ saydirmak, sevdirmek daha akillica oluyor. Bunu ancak birlik, beraberlik, birbirimize saygi sevgi ile olur diye düsünüyorum… Ben varim diyorum,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR