MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Evrensel Aşura Matem Merasimi’ne katıldı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Evrensel Aşura Matem Merasimi’ne katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkalı’da düzenlenen Evrensel Aşura Matem Merasimi’nde yaptığı konuşmada, “Kerbela İslam dünyasındaki derin ayrıştırmayı doğuran en önemli olaydır” dedi.

Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen Evrensel Aşura Matem Merasimi’ne CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Kılıçdaroğlu törende yaptığı konuşmada, “Kerbela İslam dünyasındaki derin ayrıştırmayı doğuran en önemli olaydır. Günümüz dünyasının en kanlı coğrafyası, yani Ortadoğu’da akan kan aslında dinmeyen Hazreti Hüseyin’in kanıdır. Bu kan zulmedenlerin , hakka, hukuka inanmayanların akıttıkları kandır. Biz Hazreti Hüseyin’in yaşamına ve son nefesini verdiği Kerbela’nın kumuna düşen kanına baktığımızda görmemiz gereken kin ve nefret olmamalıdır” dedi. Hazreti Hüseyin’in tam bir adalet savaşçısı olduğunu söyleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizler, adaletin savaşını verirken, şehit düşen Hz. Hüseyin gibi olmalıyız. Eğer biz adilsek, adalet mücadelemizin bir anlamı vardır.Tüm amalarımızı, lakinlerimizi geride bırakıp, İslam dünyasının sosyal, ekonomik, siyasi ve kültürel geri kalmışlığına karşı ortak çözümler üretmeliyiz.İslam dünyasında öfkeyi değil hoşgörüyü büyütmeliyiz. Tiranlar karşısında susmayı tercih edenleri , zulüm sahipleriyle bir olanları tarih yazmayacaktır. Tarih haksızlığa karşı dilsiz şeytan olmayanları yazacaktır. Allah’ın bizleri zulmün karşısında susturmamasını ve dilsiz şeytan kılmamasını diliyorum” dedi.

  • Arnavutköy’de yağlı güreş şampiyonu İsmail Balaban

    Arnavutköy Belediyesi…

📆 30 Eylül 2017 Cumartesi 21:14   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR