MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Gençlik, Manşet, Toplum » CHP İSTANBUL GENÇLİK ÖRGÜTLERİ ÇAĞLAYAN ADLİYESİ’NDE !
CHP İSTANBUL GENÇLİK ÖRGÜTLERİ ÇAĞLAYAN ADLİYESİ’NDE !

 

CHP İstanbul Gençlik Örgütleri Karaman’da yaşananlar üzerine suç duyurusunda bulunmak için Çağlayan Adliyesi’ndeydi. CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan OTLU açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

 

“Biz CHP’li Gençler olarak bugün burada çocuk istismarcılarından ve onları savunan AKP zihniyetinden hesap sormak için toplandık. Yaşanan skandal ile birlikte yetkililerin yaptığı açıklamalar ve daha dün Meclise verilen “Çocuk İstismarı Araştırılması” önergesinin AKP’li vekillerin oyları ile reddedilmesi ortaya koyuyor ki; AKP bu suçun ortadığır.  Takipçisi olacağız!”

Yapılan açıklamanın tam metni ise;
ff87dee0-3099-4258-aef8-512b25e1b503

“BASINA VE KAMUOYUNA

12 Mart 2016 tarihinde Türkiye Karaman’dan gelen bir tecavüz haberi ile sarsıldı. İlk öğrenilen bilgiler 45 erkek öğrencinin cemaat evi olarak kullanılan bir mekanda ne ahlaka ne dine sığacak olan bu duruma maruz kaldığıydı.

Skandal, Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneğine ait bir mekanda gerçekleşti. Tecavüzcünün Eğitim Bir-Sen e ve Ensar Vakfına üye olduğu öğrencilerin ve velilerin yaptığı şikayet sonrasında anlaşılmıştı.

Ensar Vakfı’nın İktidarla olan bağlantısı herkesin bilgisi dahilindedir. AKPli belediyelerin ve yöneticilerin bu vakfa yaptığı bağışlar ve destekleyici söylemleri ortadadır.

Dün meclise Çocuk İstismarı araştırılsın önergesi verilirken bu önergenin AKP oyları ile reddedilmesi de bu rezilliği ahlaksızlığı kimlerin koruduğu ile ilgili soru işaretini gidermiş oldu

Ülkemiz bütün bir terörün kuşatması altındayken bizler Terör araştırılsın diye basbas bağırdık. Bugün içinde bulduğumuz durum maalesef yine aynıdır.

CHP her zaman öngörülü bir şekilde davranıp olayların büyümemesi çözümsüz hale gelmemesi için elini taşın altına koyarken AKP milletvekilleri hep tersi yönde davranmıştır. Bugün gündelik hayatta her an bomba patlayacakmış hissiyle korku içinde yaşıyorsak bunun sorumluları bellidir.

Aynı şekilde 45 çocuğumuza canımıza yapılan tecavüzün araştırılmasını istemeyenler bu suçun ortağıdır. Haksızlık karşısında sessiz kalanlar dilsiz şeytandır.

Ancak Aile ve Sosyal Politikası olan zatın mümkünse sessiz kalmasını ve bir daha hiç konuşmamasını öneriyoruz. Bir kadın bir anne böylesine iğrenç bir olay karşısında nasıl olur da  “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz.” gibi aşağılık bir laf edebilir?

Ensar Vakfının AKP ile olan ilişkisinin, sözde öğrenci yurtlarında yapılan tacizlerin, tecavüzlerin, kamu mallarına gerici yurtlar için çekilen peşkeşin, haremleri eğitim yuvaları olarak görenlerin takipçisi olacağız.

Bizler CHP Gençlik örgütleri olarak eş zamanlı şekilde 81 ilimizde bu davanın peşini bırakmayacağımızı ilan ediyoruz.

CHP İstanbul Gençlik Örgütleri olarak Çağlayan Adliyesinde Halkımızla birlikte ne memleketimizin ne de çocuklarımızın sahipsiz ve kimsesiz olmadığını bir kez daha vurguluyoruz.”

 

2 Ek

Galeri
📆 24 Mart 2016 Perşembe 14:41   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR