MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Politika, Toplum » CHP KARTAL ÖRGÜTÜNDEN KAHVALTILI TOPLANTI
CHP KARTAL ÖRGÜTÜNDEN KAHVALTILI TOPLANTI

Yerel seçimler öncesi CHP Kartal İlçe Başkanlığı, Milletvekilleri, Aday adaylarını ve partilerini bir araya getiren kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.

CHP Kartal İlçe Örgütü düzenlediği kahvaltı ile CHP Bölge Milletvekilleri, CHP Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayları, Kartal Sivil Toplum Kuruluşları ve yerel basını buluşturarak hem tanışma hemde birlik ve beraberlik adına bir kahvaltı düzenledi.

Kahvaltıya Bölge Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ve Müslim Sarı ile CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi konuk olarak katılırken, Belediye Başkan aday adayları, Ali Turabi Artuç, Hüsnü Süslü, Mustafa Kul, Mustafa Yalçınkaya, Birsen Demirel, Zeynep Özkan, Erol  Altunoğlu, çok sayıda Belediye Meclis Üyesi aday adayı ve kalabalık bir partili grubu katıldı.

kamer-gok-chp

Kahvaltının açılış konuşmasını Kartal CHP İlçe Başkanı Av. Kamer Gök yaptı. Gök genel ve yerel konularla ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Kamer Gök şunları söyledi;

Gök, Gezi olaylarında 7 canımıza kıydılar

Kamer Gök “Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu seçim yalnızca yerel yöneticileri seçtiğimiz bir seçim olmayacak aynı zamanda Cumhuriyetimize sahip çıkma seçimi olacaktır. Israrla Demokrasimizin kazanımlarına karşı duran bir iktidar var. Bütün değerlerimizi sona erdirmeye uğraşan bir hükümetimiz var. Cumhuriyetin kaybedilen unsurlarını geri alacağız. Önümüzdeki seçimlerde kimse “nemelazımcılık” yapamaz dava hepimizindir. CHP’nin ülkeye kazandırdığı birçok sanayi kuruluşu ve fabrika yandaşlara peşkeş çekilerek ya satılmış ya kapatılmıştır. Muassır medeniyetlere böyle ulaşamayız. İstanbul başta olmak üzere tüm ülkeyi körfez ülkelerinin modeli olan siteleşme sistemi ile değerlerimizi kaybettiriyorlar. Yerel yönetimlerde amaç halkın mutluluğudur ferahıdır. İstanbul bir Milletler ailesi barındırıyor. Bizden önceki medeniyetlerin kalıntılarına bile sahip çıkmıyorlar. Gezi olaylarında 7 canımıza kıydılar. Bu hükümet tam anlamıyla bir katliam yapmıştır. Kartal’ın tekel arazisinde de durum budur. Orayı rant alanı olmaktan kurtarıp bir şehir parkı haline mutlaka getireceğiz.”dedi.

CHP-Aday-adaylari-kahvalti

Sarı, adaylar liderin iki dudağının arasında belirlenmeyecek

Kamer Gök’ün ardından kürsüye çağrılan Milletvekili Müslim Sarı herkesi selamladıktan sonra şunları söyledi ;

Müslim Sarı “ Birbirine bağlı önümüzdeki bir buçuk yıllık dönemde üç ayrı seçim var. Bunlardan en önemlisi en yakın seçim olan yerel seçimler. Neden önemli çünkü diğer seçimleri doğrudan etkileyecektir. Tarihin hiçbir döneminde hiç bu kadar önemli olmamıştı. Biz bunlara kendi elimizle yerel yönetimleri altın tepsi ile sunduk. Ama artık durum değişti. İktidar artık sokakta kuruluyor. Önümüzdeki seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan artık olmayacaktır. Rant üzerine kurulan düzenle Çankaya’ya kadar çıktılar. Türkiye’nin geldiği nokta Sosyal devlet iktidarına bir alan ve manevra açıyor. Kendi küçük iktidarlarımızı bozarsak Türkiye’nin iktidarı oluruz. Adaylar liderin ve kadrosunun iki dudağının arasından belirlenmeyecek. Daha geniş bir yelpaze ile araştırma yapılarak örgüt ve kamuoyuyla birlikte belirlenecektir” dedi.

Daha sonra söz alan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve Akif Hamzaçebi’de konuşma yaptılar.

CHP-Aday-adaylari-toplu

Not: Aday adaylarının tanıtım toplantısı idi ama, adayların sadece isimleri yanlış ve eksik olarak okundu, o kadar. vekiller konuştu herkes dinledi…

Aday adaylarının katılımcılarla tanışma – tanıtma toplantısı olarak belirtilmesine rağmen, sadece milletvekillerinin konuşmalarını herkes zoraki dinledi. Aslında adayların tanıtılması bekleniyordu, fakat sunucu tarafından adayların sadece isimleri yanlışlıklarla dolu bir şekilde okundu, o kadar!…

Aday adayları fotoğraf çektirmek için, topluca sahnede bir araya geldiklerinde ise salonda kimse kalmamıştı. O salonu dolduran partililer, adaylar hakkında bir tanıtım yapılması beklentisi içinde olduklarını dile getirdiler. Ama -ne gerek var ki? dercesine, güzelim Pazar sabahında CHP İlçe Başkanı Kamer Gök ve milletvekilleri genel politika konuşması yaparak toplantıyı bitirdiler.

 

 

📆 28 Ekim 2013 Pazartesi 09:51   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR