MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » CHP Kartal’da ‘Genç Düşünce’ isyanı
CHP Kartal’da ‘Genç Düşünce’ isyanı

Yerel seçimlerin ardından CHP Genç Düşünce Platformu, Kartal İlçe Başkanlığı’na karşı bayrak açtı.

Ana muhalefet partisinde Kartal krizi. Genel Merkez sancılı günleri geride bırakmış gibi gözükürken, Kartal İlçe Başkanlığı’nı örgüte sahip çıkmamakla suçlayan CHP Genç Düşünce Platformu isyan bayrağını açtı. Platformdan yayınlanan açıklamada, CHP Kartal İlçe Başkanlığı istifaya davet edildi. ”Kartal CHP İlçe Başkanlığı liderlik etme gerekliliklerini maalesef hem kendi içinde, hem de örgüt nezdinde kaybetmiş durumdadır” denilen açıklamada özetle şu ifadeler yer aldı:

İSTİFAYA DAVET
“CHP Kartal İlçe Başkanlığı’nın yaşanan süreçte kan kaybettiğini,  İlçe Başkanlığı’nın örgütüne sahip çıkmaması nedeni ile ilçemizde yaşanan sorunların bir çığ gibi büyüyerek devam ettiğini düşünen biz genç parti emekçileri olarak;

 Partimizin önünü açmak, önümüzdeki zorlu süreçte “üzerine ölü toprağı serilen örgütümüzü” yeniden mücadele gücü yüksek, dinamik bir yapıya kavuşturmak için öncelikle CHP Kartal İlçe Başkanlığı’nı istifaya davet ediyoruz.

İlçe Başkanlığının bu talebi ciddiye alacağını ve önümüzdeki ilk İlçe Yönetim Kurulu toplantısında (10 Haziran 2014 Salı günü) bu davetin gereğini yapacağını ümit ediyoruz.
İlçe başkanlığının bu haklı ve gerekli talebi dikkate almaması durumunda parti tüzüğünün CHP ilçe kongre delegesine verdiği haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”
 CHP Genç Düşünce Platformu

📆 09 Haziran 2014 Pazartesi 17:39   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR