MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » CHP’nin İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu oldu
CHP’nin İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

Aday tanıtım programında konuşan İmamoğlu, “Ben İstanbul’a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından başkanlık için isimler netleşmeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), başkan adayını düzenlediği toplantı ile tanıttı. Aday tanıtım toplantısında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Hem grup yönetimimizin düşüncelerini, belediye başkanı arkadaşlarımızın düşüncelerini aldık. İstanbul’da 14 belediye başkan arkadaşımız var. Her 14 belediye başkanı arkadaşımız büyükşehir belediye başkanlığı yönetebilecek donanıma, bilgiye, beceriye sahip olduğunu özellikle belirtmek isterim. Ayrıca grup yönetimimize, onlarca arkadaşımızın büyükşehir belediye başkanlığı yapabilecek donanıma sahip olduğunu gördük. Ama bir tek kişi seçeceğiz. Arkadaşlarımızın önerisi doğrultusunda, genel başkanımızın takdiri üzerine İstanbul’da boşalan belediye başkanlığına ilgili Beylikdüzü Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nu aday gösterdik” dedi.

“İstanbul’a ’özenli bir yönetim’ vaat ediyorum”

Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu onura layık olmaya çalışacağım. Bugün burada önümüzdeki 18 ay için İstanbul’un yönetimine talip olan bir belediye başkan adayı olarak İstanbullulara büyük projeler, detaylı plan-programlar sunacak değilim. Benim, İstanbullulara çok basit bir vaadim var. Ben, İstanbul’a ’özenli bir yönetim’ vaat ediyorum. Büyük ya da küçük demeden, İstanbul için yapılacak her işi özenli yapmanın, atılacak her adımı özenle atmanın sözünü veriyorum. İstanbul gibi, tarihiyle, coğrafyasıyla, kültürüyle, ekonomisiyle devasa bir kenti yönetmek her şeyden çok, özenli olmayı gerektirir. Ben her şeyden çok, insana değer veren, insana özen gösteren ve önce insan diyen, ayrımcılık yapmaksızın, tüm İstanbullulara aynı ölçüde özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum. Ben, İstanbul’un havasına, suyuna, denizine, ormanına, tarım alanlarına özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum. Ben, İstanbul’un 5 bin yıllık tarihine, İstanbul’un maneviyatına özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum” diye konuştu.

“İstanbul’a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum”

İstanbul’a yeni nesil belediyecilik vaat eden İmamoğlu, “İstanbul’un toplumsal ve kültürel çeşitliliğini, rengarenk canlılığını koruyup geliştirmeye özen gösteren, herkese hoşgörüyle yaklaşan bir yönetim vaat ediyorum. Ben, İstanbul’u, İstanbullularla birlikte, İstanbul’dan yönetmenin sözünü veriyorum. İstanbul’u ’Bu şehir hepimizindir’ anlayışıyla yönetmenin sözünü veriyorum. Şeffaflığa, halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaat ediyorum. İstanbullulara, yaptığı işi özenle yapan, herkesin hakkına saygıyla yaklaşan, sorumluluklarını bilen, kibirden arınmış, güleryüzlü, yepyeni bir yönetim kadrosu vaat ediyorum. Ve hangi partiden olursa olsun, Belediye Meclisimizin bütün üyelerini artık İstanbul’u, İstanbullularla birlikte, İstanbul’dan yönetme iradesini ortaya koymaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

İmamoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Çoğunluğun yönetme, azınlığın var olma hakkına saygı duyan bir demokrasi ve yönetim anlayışı vaat ediyorum. Bu aziz kentte yaşayan her bir ferdin hak ve özgürlüklerinin güvencesi olmayı temel ilke kabul eden bir belediyecilik vaat ediyorum. Ben, kimsesizlerin kimsesi olabilen, dezavantajlı gruplara sahip çıkan bir sosyal belediyecilik vaat ediyorum. Çoğulculuğu ve katılımcılığı kent anayasasının temel taşı kabul eden, yapboz anlayışıyla değil, uzun vadeli makro planlarla hareket eden bir yönetim anlayışı vaat ediyorum. Benim hayalimdeki İstanbul eşittir Türkiye.Çünkü ben bu muhteşem kentin sorunlarına çözüm üretmenin, Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmek olacağına inanıyorum.”

📆 27 Eylül 2017 Çarşamba 20:41   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR