MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Politika, Toplum » CHP’nin İstanbul adayı Mustafa Sarıgül
CHP’nin İstanbul adayı Mustafa Sarıgül

CHP’nin İstanbul Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin İstanbul Belediye Başkan adayının Mustafa Sarıgül olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül olduğunu söyledi. Vatan gazetesinin haberine göre, CHP’nin Washington Temsilciliği’nin açılışı nedeniyle düzenlenen resepsiyonda bir soru üzerine konuşan CHP Lİderi, “İstanbul adamız belli. Mustafa Sarıgül. Önümüzdeki hafta büyük ihtimalle adaylığını açıklar. Olmazsa bu ay içinde adaylığını açıklarız.” dedi.

Kılıçdaroğlu, ayrıca respsiyonda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Amerika’ya gelmeden önce Türkiye’de küçük bir basın toplantısı yapmıştım. Bana şu sorular soruluyor: Neden Amerika’ya gidiyorsun? Burada bu kadar dostlarımız varken ben niye gelmeyeceğim? Gerçekten de yeni Cumhuriyet Halk Partisi gençlere ve kadınlara önem veren bir parti. Yeni Cumhuriyet Halk Partisi dünyayı daha iyi okumaya çalışan bir parti, gençleşmeyi ilke edinen bir parti. Yeni Cumhuriyet Halk Partisi hem dünyayı iyi okumak, hem gençleri, kadınları iyi anlamak, daha sağlıklı, daha yapıcı bir anlayışla yola çıkmak için çaba harcayan bir parti. Burada Yurter arkadaşımız güzel bir çalışma yaptı. Sağolsun, gerçekten de çok mutluyuz kendisinden. Bugün yaptığımız bazı görüşmelerde bize şu söylendi: Neden sadece Washington? Onun dışında pekçok yerde bir temsilcilik açabiliriz dendi. Önümüzdeki süreç içerisinde göreceksiniz, daha güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi Amerika’da olacak. Ayrıca şunu görmekten de çok mutluyum. Türkiye’deki olaylar günü gününe izleniyor. Dünyanın ne kadar küçük olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Oradaki sorunların büyük bir kısmının burada da yaşandığını biliyorum. Ama şundan hepinizin emin olmasını istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinden asla kimse ödün vermeyecektir ve bunun mücadelesini yapacağız. Bu mücadele bizim temel görevlerimizden birisidir. Önümüzdeki süreçte daha fazla gelmeye çalışacağız. Belki ben gelmeyeceğim ama arkadaşlarım daha fazla Amerika’ya gelecekler. Sizlerle daha fazla muhatap olacaklar.”

“Bize çok sayıda soru soruldu Amerika’da yaşayan Türk dostlarımız tarafından. O sorulara olabildiğince yanıt vermeye çalıştık. Nedeni de şu: bugünkü süreç içinde biz kendimizi yeteri kadar, öyle anlaşılıyor ki, anlatamamışız. Değişimi anlatamamışız. Önümüzdeki süreçte daha çok arkadaşımız gelerek ve sizlerin sorularına muhatap olarak neyi nasıl yaptığımızı, düşüncelerimizi, beklentilerimizi sizlere anlatmaya çalışacak ve daha iyi bir Türkiye’yi, daha iyi bir dünyayı beraber kurmaya çalışacağız.”

 

📆 02 Aralık 2013 Pazartesi 12:31   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR