MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Ekonomi, Flaş, Sancaktepe, Toplum » Çinli İş Adamları Sancaktepe’de
Çinli İş Adamları Sancaktepe’de

Türkiye ile Çin arasındaki ticari potansiyeli ve yatırım fırsatlarını değerlendirme amaçlı İstanbul’a gelen iş adamlarından oluşan Çin heyeti, Sancaktepe’yi ziyaret etti.
İki ülke arasındaki ticari potansiyeli ve yatırım fırsatlarını değerlendirme amaçlı İstanbul’a gelen iş adamlarından oluşan Çin heyeti, bir dizi görüşmelerin ardından Sancaktepe’yi ziyaret etti. Belediye başkanı İsmail Erdem tarafından Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi’nde ağırlanan heyet yapılan görüşmelerin ardından ilçeden ayrıldı.
Görüşmede, iki ülke arasındaki ticari potansiyelin çeşitli alanlarda artırılmasına yönelik karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu ve yatırım fırsatları üzerinde duruldu.
Başkan İsmail Erdem görüşme sırasında yaptığı konuşmada; “Çin firmaları Türkiye’de yapacakları yatırım ve üretimle, Türkiye’den Avrupa’ya ihracat yapabilir ve Avrupa pazarında daha geniş paylar elde edebilirler. Çin’le iş ilişkilerini geliştirmek ve Türkiye’ye yatırım çekmek anlamında firmalar ve kurumlar arasındaki ikili ilişkiler büyük önem taşıyor, önemli fırsatlar sunuyor. Biz de bu ilişkileri geliştirmek ve zenginleştirmek için yoğun çalışmalar yürütüyoruz” dedi.
Heyet, kendilerine gösterilen konukseverlikten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gerçekleştirilen görüşmelerin ardından ticari işbirliklerinin yoğunlaştırılması kararıyla Sancaktepe’den ayrıldı.İSTANBUL (İHA) –

 

📆 09 Ocak 2014 Perşembe 16:28   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR