MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KARTAL’DA KUTLANDI
ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KARTAL’DA KUTLANDI

ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KARTAL’DA KUTLANDI

 

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE KREŞ ÖĞRENCİLERİNE SEMİNER VE ÇOCUKLARDAN DÜNYA ÇOCUK HAKLARI İÇİN SERGİ

 

Kartal Belediyesi, ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısı ile Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde eğitim gören çocuklar için seminer düzenledi. Kartal Belediyesi ve İstanbul Barosu işbirliği ile düzenlenen semineri, İstanbul Çocuk Hakları Barosundan Av. Gizem Atar verdi. Seminere; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, kreş öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nden Av. Gizem Atar tarafından Kartal Belediyesi meclis salonunda verilen seminerde; çocuk hakları, çocuk istismarı, çocuğa yönelik şiddet konuları işlendi. Av. Gizem Atar, çocuklara Türkiye’nin de taraf olduğu Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan haklarını anlattı, slâytlar eşliğinde çocuk haklarının neler olduğunu, nelerin hak ihlali sayılabileceğini örneklerle açıkladı. Atar, çocuklara ihlal ve kötü bir durumla karşılaşmaları durumunda başvuru yapmaları gereken yerler hakkında da bilgi verdi, çocuklara çeşitli sorular sorarak tehlike anında neler yapmaları gerektiğiyle ilgili sorular yöneltti. Av. Gizem Atar, çocuklara özellikle istismar vakalarını saklamamalarını, tanımadıkları kişilerden kesinlikle hiç bir şey almamalarını ve kendilerine ait özel yerlerine birilerinin dokunması halinde çığlık atarak tepki vermelerini istedi. Atar, çocuklara başlarına gelebilecek her türlü konuyu mutlaka anne ve babalarına veya öğretmenlerine açmaları gerektiğinin altını çizdi.
unnamed-1

“Kartal Belediyesi olarak amacımız; çocuklarımızı iyi bir dünyaya hazırlamak”

Seminerin sonunda plaket takdim etmesi için sahneye davet edilen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, çocuklara yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu belirttiği konuşmasına şöyle devam etti: “Kartal Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Altınok Öz, göreve geldiği 2009 yılından itibaren 1 olan kreş sayısını, 11’e çıkararak çocuklara ne kadar değer verdiğini gösterdi. ‘Dünya Çocuk Hakları Haftası’ bizim için çok değerli. Çocuklarımızı ve gelecek nesillerimizi öncelik olarak görüyoruz. Çocuk hakları da en önemli haklardan bir tanesidir. Çocuklarımızın kendi haklarını öğrenmeleri için artık bu seminerleri her yıl düzenliyoruz. Çocuklarımızı bilgilendirme, geleceğe hazırlama gayreti içindeyiz. Kartal Belediyesi olarak bizim gayemiz; iyi bir geleceğe çocuklarımızı hazırlamak.”

Çocukların ilgiyle takip ettiği seminerin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Av. Gizem Atar’a katkılarından dolayı teşekkür ederek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına plaket takdim etti.

 

 

Kreş öğrencilerinden ‘Dünya Çocuk Hakları Haftası’ için sergi

 

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı 11 kreşe devam eden öğrencilerin ‘Dünya Çocuk Hakları Haftası’ nedeniyle hazırladığı sergi, Kartal Belediyesi meclis salonu fuaye alanında açıldı. Toplam 205 çocuğun minik ellerini kullanarak yaptığı serginin ana konusu; çocuk hakları… Çocukların kendi haklarını öğrenmelerinin ve yetişkinlerin de bu konuda bilgilenmesinin amaçlandığı sergide birbirinden anlamlı eserler yer alıyor.Toplam 720 çocuğun devam ettiği kreşlerde 6 yaşındaki miniklerin hazırladığı birbirinden farklı resim, maket ve 3 boyutlu eserler ziyaretçileri bekliyor. Ayrıca çocukların gelecek hayallerini süsleyen düşüncelerini yazarak iliştirdikleri balonlar da çocuklar tarafından gökyüzüne bırakıldı.

 

 

 

Galeri
📆 21 Kasım 2016 Pazartesi 18:54   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR