MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » ÇOCUKLAR BU KEZ OKULA GİTMEK İÇİN AĞLADI
ÇOCUKLAR BU KEZ OKULA GİTMEK İÇİN AĞLADI

Okulların açıldığı ilk gün, ailelerinden ayrı kalan çocuklar gözyaşlarına boğulurken, Güngören’de tersi oldu.

Okulun bahçesinde kurulan oyun parkuru sayesinde çocuklar okula gitmek için can attı.
Güngören Belediyesi, ilkokul birinci sınıfa yeni kayıt yaptıran ve okul öncesi eğitime başlayan öğrencilere, büyük sürpriz yaptı. Okulun bahçesine şişme oyun grubu yerleştiren belediye, çocukların eğlenmesini sağladı. Ders aralarında okulun bahçesine çıkan öğrenciler, arkadaşlarıyla birlikte şişme kaydıraklara, top havuzuna bindi. Oyun parkı sayesinde ailelerinin yanında durmayan çocuklar, doyasıya eğlendi. Çocuklar okula gitmemek için ağlarken, Güngörenli çocuklar okula gitmek için gözyaşı döktü.
Çocukların okula iyi bir başlangıç yapabilmesi için böyle bir etkinlik yaptıklarını söyleyen Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, il içerisinde olan bütün ilkokulların bahçesinde böyle şişme parkların olduğunu söyledi.
Okula kızını getiren veli Tuba Karaman, “Okulun bahçesinde şişme oyun grubunun olduğunu tahmin etmiyordum. Burayı bu şekilde görünce kızımla birlikte çok sevindik, kızımda burada çok eğlendi. Çocuğumun okula alışma sürecinde de çok başarılı olacağına inanıyorum. Çocuklarımız bu sayede okulu daha çok sevecekler ve okula daha çok gelmek isteyecek” dedi. Anaokuluna başlayan kızı Naida ise parkı çok sevdiğini ve eğlendiğini hafta sonları bile okula gelmek istediğini söyledi.
Okulda şişme parkı görünce çok heyecanlandıklarını söyleyen bir veli, “Okulun içerisine girmeden buraya geldik. Heyecanları biraz olsun dindi. Okulda da böyle bir şey beklemiyorduk. Böyle okulların diğer ilçe okullarında da olmasını istiyoruz. Güngören’e böyle bir parkı yaptıkları için Güngören Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

📆 09 Eylül 2013 Pazartesi 14:37   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR