MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Gençlik, Genel, Manşet, Toplum » ”CUMHURİYET HALK PARTİSİ KARTAL GENÇLİK KOLLARINDAN KUDÜS PROTESTOSU”
”CUMHURİYET HALK PARTİSİ KARTAL GENÇLİK KOLLARINDAN KUDÜS PROTESTOSU”

 “ABD Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı ile Tüm Dünyanın olduğu kadar Türkiye ve tüm siyasi partililerin büyük tepkini çekti..

Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolları Trump’un almaış olduğu bu karara tepki amaçlı Kamu oyuna yazılı olarak basın açıklaması yaptı..

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolları basın açıklamasında şunlara yer verdi;

TANKLARA KARŞI TAŞLARLA DİRENEN FİLİSTİN’Lİ ÇOCUKLARIN YANINDAYIZ !!!

Yıllar Boyunca Ortadoğu halklarına zulüm eden Amerika, yine aynı zihniyeti ile Filistin Halkına işkence yapmaya devam ediyor. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan Trump Ortadoğu da resmen yeni bir savaşın fitilini ateşlemiş oldu. Bu coğrafyada silah satarak, kan dökerek, mezhep ve din siyaseti üzerine halkları bölüştürerek çıkar sağlayan Amerika, bugün yine aynı zihniyeti ile öldürmeye devam ediyor.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisinin Gençleri olarak bir ülkenin ulusal bütünlüğünün korumasından tarafız. Biz her türlü emperyalist gücün karşısındayız. Yıllardır Amerikan uşaklığını yapan İsrail, Filistinli Kadınların, Çocukların üzerine bomba yağdırıyor. Bir din savaşı haline getirilen Kudüs, Amerika ve İsrail’in ortak projesi üzerine işgal ediliyor ve binlerce Müslüman katlediliyor. Bu çığlığa asla sessiz kalmayacağız!
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi Trump tüm dünya üzerinde yalnız kalacaktır. Filistin Devletinin toprak bütünlüğü ve orada yaşayan halkların var olma mücadeleleri bize 68 kuşağı Önderleri olan Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarından miras kalmıştır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi gençleri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Bağımsızlık benim Karakterimdir.’’ Sözünü kendimize yol haritası belirleyerek Kudüs’ün Filistin toprağı olduğunu ve Filistin’inde toprak bütünlüğünün sağlanıp tam bağımsızlığa kavuşmasını istiyoruz.
Şunu unutmayın ki Cumhuriyet Halk Partisinin Gençliği bütün dünyada zulme uğrayan ve ezilen tüm halkların yanında olacaktır.

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ FİLİSTİN HALKI
KAHROLSUN İSRAİL VE KAHROLSUN AMERİKAN EMPERYALİZMİ

CHP KARTAL GENÇLİK KOLLARI

📆 07 Aralık 2017 Perşembe 20:31   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR