MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Gençlik, Manşet, Toplum » Cumhuriyet Korteji’nde Buluşalım
Cumhuriyet Korteji’nde Buluşalım

Türkiye Motosiklet Platformu olarak son 6 yıldır düzenlediğimiz “Cumhuriyet Korteji” bu yıl da büyük bir coşkuyla düzenlenecek.

 

Türkiye Motosiklet Platformu tarafından organize edilen etkinlik bu yıl da coşkuyla kutlanacak. Her yıl İstanbul’un Anadolu Yakası’ndan başlayıp Edirnekapı Şehitliği’nde son bularak kıtalararası sürüş gerçekleştiren motosikletçilerin amacı farkındalık oluşturabilmek.

 

Kortej bu yıl da, her yıl olduğu gibi, Suadiye Sahili’nde toplanıp Edirnekapı Şehitliği’ne doğru sürüşe başlayacak. Bu yıl kortej öncesi tek toplanma yeri belirlendi. Geçmiş yıllarda tertip edilen Avrupa Yakası toplanma noktası olmayacak ve tüm motosiklet severler bağımsız olarak Suadiye Sahili’nde toplanacak. Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova, Bursa gibi çevre illerden de katılımın olacağı korteje Marmara Bölgesi dışından da katılım bekleniyor.

 

Bu yıl 5.000 üzeri motosikletli katılımcısının beklendiği etkinlikle alakalı olarak, Türkiye Motosiklet Platformu adına Başkan Zafer Fatih Özsoy’dan yapılan açıklama şu şekilde:

 

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji büyük bir coşkuyla yapılacaktır. Türkiye Motosiklet Platformu olarak tertip ettiğimiz ve tüm ülkede eş zamanlı olarak aynı saatte başlayacak olan korteje, motosikletlerimizi Türk bayrakları ile donatarak katılacağız. Cumhuriyet’in 90. yılı nedeniyle bu yıl her zamankinden daha fazla bir katılımla kortejimizi gerçekleştireceğiz. Hedefimiz 5.000 ve üzeri motosikletli sayısına ulaşabilmek. Bu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda; içinde bulunduğumuz bu hassas günlerde, Türk bayraklarıyla süslediğimiz motosikletlerimiz ile, hangi değerlere ne kadar sahip çıktığımızı büyük bir katılımla gösterelim. Motosiklet sevsin sevmesin herkesi 29 Ekim günü Suadiye Sahili’ne bize destek vermeleri için bekliyoruz. Sonrasında Edirnekapı Şehitliği’ne yapılacak olan toplu sürüş ile varlığımızı hissettirip, Şehitlik’te yapacağımız duyuru ile de sesimizi duyuracağız.”

 

29 Ekim Kortej Programı

Toplanma Yeri: İstanbul Anadolu Yakası / Suadiye Sahili

Toplanma Saati: 12:30

Kortej Hareket Saati: 13:00

 

Güzergâh

Suadiye Sahili’nde toplandıktan sonra saat 13’de yola çıkıp, Edirnekapı’ya varana kadar şu güzergâh takip edilecektir: Suadiye, Bağdat Caddesi, Kızıltoprak, E-5, Boğaziçi Köprüsü, Beşiktaş, Karaköy, Eminönü, Balat, Eyüp, Edirnekapı Şehitliği.

 

Kortej tüm motosiklet gruplarının katılımına açıktır. Her grup, siyasi olmamak koşulu ile, kendi flama, bayrak ya da pankartını taşıyabilir.

 

 

📆 11 Ekim 2013 Cuma 17:24   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR