MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Nisan 2023
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » ÇYDD Kartal Şubesinden Basınla tanışma toplantısı
ÇYDD Kartal Şubesinden Basınla tanışma toplantısı

Kartal Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kartal’da faaliuyet gösteren basın mensupları ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

 
Toplantı Dernek merkezinde gerçekleşti. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Şube Başkan’ı Türkan Özemre ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Başkan yardımcısı Hayriye Elibol,Yönetim Kurulu üyeleri Serpil Kalender,Semiha Testürer(Sayman),Ünal Yıldırım,Gülsen Altuntaş,Ergül Akkün’ün de hazır bulunduğu toplantı yaklaşık bir saat sürdü.
Toplantının amacı basın mensupları ile tanışmak ve Dernek ve faaliyetleri hakkında bilgi vermek amaçlı idi.

 
Dernek Başkan’ı Sayın Türkan Özemre yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

 
”Değerli Yerel Basın mensupları, Kartal’da faaliyet gösteren yerel basınla tanışma ve dayanışma toplantımıza hoş geldiniz.
Etkinliğimiz,yaptığımız faaliyetleri sizlere duyurmak ve bugünden başlayarak karşılıklı dayanışma içinde çalışmak amaçlıdır.
ÇYDD’nin kartal şubesi 1996 yılında açılmış,Nisan 1997’de tescil edilmiştir. o günden bu günekadar büyük bir özveriyle çalışarak onurlu bir geçmişi geleceğe taşımanın mutluluğunu yaşamaktayız.

 
ÇYDD, Devrimlerin,Cumhuriyetin değerlerinin,Demokrasinin,Eğitimde fırsat eşitliğinin,İnsan onuruna saygının,kadın-erkek eşitliğinin hakim olacağı bir Türkiye için çalışmaktadır; bu ortak paydadan hareket ederek,gönül birliği içinde,umutla ve heyecanla yaptığımız başlangıç,olumlu sonuçlar verdi. Üniversite ve lisede burs verdiğimiz 220 öğrencimiz mezun oldu. Doktor,İktisatçı,hukukçu,öğretmen,mühendis ve daha pek çok dalda meslek sahibi olan,hizmet vermek üzere Ülkemize dağılmış olan bu gençlerimiz mutluluk kaynağımız. Onurlu geçmişimizin kaynağı,toplumda uyandırdığımız güven ve saygıdır. Yapılan çalışmalarımızın tamamı bize güvenen hayırseverlerin yaptığı bağışlar sayesindedir. Bağışçılarımızın tamamının hedefi,Güçlü ve Çağdaş bir Türkiye için uğraş verdiğimiz bu yolda,aydın gençlik yetişmesinde katkıda bulunabilmektir.

 
Şubemizde;eğitim ağırlıklı ileriye yönelik önemli proje teklifleri hazırlayıp yetkili yerlere müracat etmiş, cevabı beklenmektedir.
Hedeflerimiz çalışmalarımızı yapabilmek ve daha fazla öğrenciye burs sağlamak için daha çok burs verene ihtiyacımız var. Çalışmalarımızı yerel basın aracılığı ile İlçemiz halkına duyurabilirsek daha fazla destek olacağına inanıyoruz. Kartal’lılara ve Ülkemize daha yararlı işler yapabilmek için şubemiz ve ÇYDD ailesi olarak değerli basınımızla iletişimlerimizi güçlendirmenin gerekli olduğunu düşünüyor,toplantımıza katıldığınız için çok teşekkür ediyoruz.

 
Saygılarımızla”,

 

Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği Kartal Şubesi
Yukarı Mahalle,İstasyon caddesi,Yankı sokak, Bayram apartmanı No:9/3 34860 Kartal /İstanbul
E-Posta: kartal@cydd.org.tr www.cydd.org.tr

 

Etiketler:
📆 24 Aralık 2014 Çarşamba 11:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR