MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Manşet, Teknoloji, Toplum » Değişiklik Hk. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezini Ziyaret Etti
Değişiklik Hk. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezini Ziyaret Etti

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezinde gördüklerinden çok etkilendiğini belirten Bakan Işık, “Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezleri arasında yer alan Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi, ülkemizin ve otomotiv sektörümüzün uluslararası rekabet gücünü artırmada önemli katkı sağlayacak, gurur duyacağımız bir teknoloji üssü olmuş” dedi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Anadolu Isuzu’nun yeni Ar-Ge Merkezini ziyaret etti. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Vehbi Yazıcı, Anadolu Grubu Otomotiv Grubu Başkanı Kamil Eser, Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan ve Anadolu Isuzu Ar-Ge Direktörü Arif Özer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette Bakan Işık, Ar-Ge Merkezi hakkında ayrıntılı bilgi alırken, tasarım çalışmalarını ve testleri yerinde inceledi.

Anadolu Isuzu’nun, Ar-Ge’ye verdiği önemle otomotiv sektöründe yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da önemli bir aktör haline geldiği, ihraç edilen otobüslerin tamamının Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge Merkezinde geliştirildiği ve Şekerpınar fabrikasında üretildiği bilgisi verilen Bakan Işık, Ar-Ge ve teknolojiye yapılan yatırımları çok önemsediklerini ifade etti.

Yeni yatırımlarla yetkinliği artırılan ve üretim tesisleri içinde bağımsız bir binaya taşınan yeni Ar-Ge Merkezindeki çalışmalardan çok etkilendiğini belirten Bakan Işık, araştırma ve geliştirme çalışmalarının ülkemiz açısından stratejik öneme sahip olduğunu vurguladı. Bakan Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hükümet olarak işbaşına geldiğimizden bu yana Ar-Ge çalışmalarını devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek desteklemeye özen gösterdik. Ar-Ge reform paketi ile pek çok yeniliklere imza attık. Firmalara önemli teşvikler sağladık. Bu teşviklerin de etkisiyle ülkemizdeki Ar-Ge Merkezlerinin sayısı hızla artıyor. Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezleri arasında yer alan Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi de ülkemizin gurur duyacağı bir teknoloji üssü olmuş. Burada gördüklerim son derece etkileyici. Otomotiv sektörümüzün ve ülkemizin uluslararası rekabet gücünün artırılmasına önemli katkı sağlayacağına inandığım Ar-Ge Merkezinin kurulmasında ve bu noktaya getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi Hakkında

Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. Türkiye’de kurulan ilk Japon ortaklı otomotiv firması. Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi de sektöründe Japon ortaklı tek Ar-Ge Merkezi olma özelliğine sahip.

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi, yıllardır süregelen geliştirme çalışmaları sayesinde 3 Haziran 2009 tarihinde Türkiye’nin ilk tescillenen Ar-Ge Merkezleri arasında yerini aldı. Ar-Ge Merkezi tescili sonrası çalışmalar hızlanırken istihdam edilen personel sayısı da önemli ölçüde arttı.

Ar-Ge Merkezi, üniversitelerle gerçekleştirdiği projeler, aldığı patentler, faydalı model ve tasarım tescil başvuruları, geliştirdiği yeni model araçlar ve artan marka sayısı sayesinde hem firmamıza hem de ülkemize ciddi katkılar sağlamaktadır.

Anadolu Isuzu’nun Kasım 2015 tarihinde müstakil binasında hizmete giren yeni Ar-Ge Merkezi ile müşteri ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılama, test ve geliştirme yetkinlikleri artış gösterdi. Aynı zamanda, dışarıya yaptırılan işlerin azalmasıyla birlikte bitmiş ürünlerin kalitesi artarken yeni ürün geliştirme süreçleri de kısaldı.

📆 16 Mart 2016 Çarşamba 10:23   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR