MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » DEMOKRASİ ŞEHİDİ UĞUR MUMCU VE GAFFAR OKKAN KARTAL’DA ANILDI
DEMOKRASİ ŞEHİDİ UĞUR MUMCU VE GAFFAR OKKAN KARTAL’DA ANILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü, 24 Ocak 1993 tarihinde otomobiline konulan bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden gazeteci – yazar Uğur Mumcu ve 24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte şehit olan dönemin Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde andı.

Anma törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, , Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Erdal Kılıç, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanaı Refika Öztürk ve Gençlik Kolları Başkanı Cem Armutlu, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Özel Kalem Müdürü Mustafa Fehmi Okay katıldı.
Gecede bir konuşma yapan CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kılıç, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın demokrasi şehidi olduğunu ve asla unutulmayacaklarını söyledi. Kartallı sanatçılar, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan için türküler seslendirdiler. Anma gecesi, konserin ardından Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın hayatlarını anlatan sunumla sona erdi.

📆 26 Ocak 2015 Pazartesi 11:43   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR