MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Gençlik, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » EKTİĞİNİZ ÇİÇEKLER SOLMAYACAK ÖĞRETMENİM
EKTİĞİNİZ ÇİÇEKLER SOLMAYACAK ÖĞRETMENİM

Düşünün ki, toprağa bir tohum ektiniz ve o tohumun vereceği filiz sizin geleceğiniz. Sizden geriye tek o kalacak.


Dünya da solmaması için kurumaması için dalların, neler vermezdiniz ki. Her gün sulardınız mesela.

Çünkü kolay değildir çiçek yetiştirmek iyi bir bahçıvan olmayı gerektirir. Koca bir bahçenin içerisindeki her filize hak ettiği özeni de ancak ve ancak çiçeğin dilinden anlayan verir.


Bilinmez, zor olan çiçek mi insan mı yetiştirmektir. Ama bir gerçek var ki okul denen o has bahçenin gülünü de dikenlerini görmeksizin ancak öğretmenler yetiştirir ve ben hep şuna inanırım ki bir çocuğun küçükken başına gelebilecek en güzel şey küçükken iyi bir öğretmene denk gelmesidir..


Çünkü ailemizden sonra bizi hayata hazırlayandır öğretmen ve yeri geldiğinde anne, baba, arkadaş, dosttur…


İyi ki varlar hakları asla ödenmez… MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN dediği gibi öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır… ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Yıllardır gururla sakladığım ve saklayacağım İlk Okul Öğretmenimizin bizlere mezun olurken yazdığı o sevgi dolu yazıyı sizlerle paylaşacağım…

” Sevgili çocuklarım,
Sınıf bahçem, sizlerde çiçeklerim oldunuz. Goncaydınız açıldınız,büyüdünüz, ben suyunuzu verdim siz ışığa aydınlığa döndünüz yüzünüzü.
Acı tatlı anılarla tam beş yılımız geçti beraber. Sizler çocuğum oldunuz, kardeşim oldunuz kimi zaman arkadaşım oldunuz…
Her zaman önce insan olarak baktım size. Onurunuzu kırmamaya çalıştım. İnsani ilişkilerinizde sizde böyle olun çocuklar.
Yumuşaklığın sertlikten, suyun kayadan daha güçlü,sevginin zor kullanmaktan daha etkili olduğunu bilin ve ona göre davranın.
Birbirinizi kırmayın,kimseyi küçük görmeyin,iki yüzlü olmayın ve alay etmeyin.
Merak edin çocuklar.Her şeyi merak edin. Öğrenme merakla başlar. Bitkileri, böcekleri inceleyin,ansiklopedileri karıştırın,kitap okuyun.
Her yeni gün bişey öğrenin. Yeni şeyler öğrenmediğiniz günü boşa geçmiş sayın…
Yalnız ne kadar okursanız okuyun önce insan olun. Alçak gönüllü,doğru,güvenilirve olduğunuz gibi.
Göreceksiniz ki tüm mutluluklar önünüze gelecek.Kendi kendinizin efendisi olacaksınız. Başkalarının denetimine ihtiyacınız kalmayacak ve başınız dik dolaşacaksınız.
Hayat o kadar kısaki çocuklarım onu dolu dolu yaşayın.Sımsıkı kucaklayın sevdiklerinizi. Sevdiğiniz hobiler bulun onlarla ilgilenin. Hayatta iki şeyinizi çok iyi seçin eşinizi ve işinizi.
Doğru eş insanı yüceltir ve mutlu kılar.Doğru iş ise yaşamınızı kolaylaştırır.
Okumak insanı dolu yapar
Konuşmak hazır cevap yapar
Yazmak ta ince düşünceli yapar
Hepsine sahip olan insan bulunmaz insandır…
Sevgiyle heryer de çiçekler açmanız dileğiyle”…..

Sınıf Öğretmeniniz
Hale Nur Tercan

📆 23 Kasım 2020 Pazartesi 19:39   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR