MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Erbakan ‘D60 Mutlaka Kurulacaktır’
Erbakan ‘D60 Mutlaka Kurulacaktır’

Saadet Partisi genel başkan adayı Fatih Erbakan, “Bu kongreyle birlikte Milli Görüş dinamiği yeniden harekete geçecektir. Saadet Partisini siyaset hayatındaki en etkili aktör yapmak olan Erbakan ruhu yeniden canlanacaktır” dedi.

 

Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’a ve hayatını kaybetmiş dava arkadaşlarına rahmet dileyen Erbakan, babasının yanında 45 senedir dik, onurlu bir duruş sergileyen parti büyüklerini selamladığını söyledi.

“Selam olsun Milli Görüş’ün büyüklerine, selam olsun Milli Görüş’ün ak saçlılarına” diyen Erbakan, partiye sahip çıkmak için gayret sarf etmiş, Anadolu’yu karış karış gezmiş Mustafa Kamalak’ı da hürmetle selamladığını dile getirdi.

Kongredeki sloganlarının “Milli Görüş demek, Erbakan demektir” olduğunu belirten Fatih Erbakan, Erbakansız, bir Milli Görüş’ün düşünülemeyeceğini kaydetti.

Türkiye öncülüğünde bir İslam birliğinin kurulmasının, Milli Görüş’ün iktidara gelmesine bağlı olduğunu ifade eden Erbakan, şunları söyledi:

“Saadet Partimizin yeniden ayağa kaldırılması, layık olduğu yere yeniden taşınması, bütün Milli Görüş’çüler ve bizlerin, hayattaki en önemli görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Milli Görüş’ün yeniden ayağa kalkması, parlak geleceği, Erbakan’ın ismine, eşsiz manevi mirasına yaraşır bir Saadet Partisi için yeni bir yürüyüşü, anlayışı hayata geçirmek çok büyük önem arz etmektedir. Bunu yapabilmek için gün bugündür. Burada vereceğimiz kararla, yeni bir dinamizm, yeni bir ruh, yeni bir gelecek. Aslından kopmayan yeni bir Saadet Partisi için daha etkin çalışmaların önünü açacağız.

Hiçbir göreve, hiçbir mevkiye kendiliğimizden talip olmayız ve olmadık da. Davamız için, milletimiz için, İslam aleminin kurtuluşu için bir görev yerine getirmemiz gerekiyorsa, yine o büyük liderin bir evladı olarak bundan da kaçmayız Allah’ın izniyle.”

İKİNCİ 40 YIL HAREKATI BAŞLATIYORUZ ve TOPYEKUN SEFERE ÇIKIYORUZ

Çatışmak için değil, Türkiye ve İslam dünyasının karşı karşıya olduğu kronik problemleri çözmek için mücadele edeceklerini belirten Erbakan, “Bugün birlik ve beraberlik günüdür, dayanışma, kardeşlik günüdür. Bizler aynı Erbakan hocamız gibi ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız, ötekileştirici değil, uzlaştırıcı olacağız, uzaklaştırıcı değil, kucaklaştırıcı olacağız” diye konuştu.

Bugün Milli Görüş’ün, ikinci 40 yıl harekatını başlattıklarını, yeniden topyekun sefere çıktıklarını ifade eden Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“Bu kongreyle birlikte Milli Görüş dinamiği yeniden harekete geçecektir. Saadet Partisini siyaset hayatındaki en etkili aktör yapmak olan Erbakan ruhu yeniden canlanacaktır. Milli Görüş’ün tarihinin en büyük atılım ve gelişme dönemi yeniden başlatılacaktır.

Bütün milletimize sesleniyoruz; Milli Görüş’ün ikinci Erbakan’ı döneminde aslımızdan kopmadan büyük bir değişiklik ve yenilik programını hazırlayacağız. Ey zalimler, sömürgeciler, ırkçı emperyalistler bundan böyle korkun bizden, yeniden diriliyoruz, yeniden şahlanıyoruz, yeniden geliyoruz.”

Erbakan konuşurken, sık sık “Delege uyuma Erbakan’a sahip çık” ve “Bu gençlik seni başbakan yapar” sloganları atıldı.

📆 07 Mayıs 2014 Çarşamba 11:24   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR